Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-17, 21:45   #22
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Napisałam , że wyposazenie sklepu 2000zl- 2500zł przy niewielkim lokalu , przy nienajwyższej jakości / nierobiących szału meblach . I moim zdaniem jest to do wykonania .Kupujesz
* manekiny - cena nieduża - już za 20zł można kupić popiersie , a w niedużym sklepie nie potrzebujemy ich wiele . Można kupić lepsze już za 60zł .
* wieszaki - koszt 100 wieszaków w granicach 25zł (oczywiscie wszystko zależy od rodzaju oraz jakości wykonania - ale zakładając najtańsze rozwiązanie ok 25zł ) - przy małym sklepie również nie potrzeba jakiejś ogromnej ilośći .
* krata metalowa na ściane , by zaoszczędzić na drogich meblach - 25 zł
* wieszak chromowany na odzież - koszt ok 100zł
* lada - 400zł
* jakies półki - 50ozł
* przymierzalnia 150zł
* lustra - 300zł
* jakiś fotel - 200zł
+ oświetlenie

Przy niewielkim lokalu myślę , że w 2500zł można się spokojnie zmieścić . Oczywiście wykończenie lokalu nie będzie jakieś zachwycające , ale jest możliwe .

Co do remontu miałam na mysli zwykłe odświeżenie , bez jakiś drastycznych poprawek . Sama nie muszę się o to martwić , bo specjalistów mam za darmo akurat

10000zł na towar to mało ,ale jak już mówiłam , do malego sklepu , na początek wystarczy . Oczywiście zależy jakie mamy ceny u hurtowników .

Wiadomo , że lepiej mieć większy kapitał i zainwestować w lepszy asortyment , lepiej wyposażyć sklep - wiadomo . Ale za mniejszą kwote też można to zrobić . Wiele jest u mnie w miescie sklepów , które nie mają ogromnej ilości towaru , a wyposażenie sklepu to przymierzalnia , lustro , kilka krat + jakieś duże wieszaki chromowane - i napewno nie wydali na to więcej niż 2ooozł . Wiadomo , że przy miejszej ilości towaru zarobki będą mniejsze , ale wiele małych sklepików zaczyna własnie od niewielkiej ilości zeby z czasem kupować coraz więcej .

No a co do tego , że nie opłaca otwierać się sklepów . Owszem cięzko się przebić ale da się . Moja ciotka z wujem od lat prowadzą interes odzieżowy i naprawde świetnie prosperują mimo , że nie prowadzą sklepu franczyznowego . Więc prosze - nie uogólniaj . Jednym się powiedzie z malym sklepikiem a innym nie .
I dalej niestety nie moge sie z Toba zgodzic. Piszesz, ze wujostwo ma OD LAT sklep - i tu sie z Toba tylko zgodze - majac sklep od lat jest sie w stanie czlowiek utrzymac i miec swietny z tego biznes. Ale w dzisiejszych czasach nie ma takiej mozliwosci i to nie jest uogolnianie, tylko rzeczywistosc, statystyki.

Wyposazalam rozne sklepy, te biedniejsze i te bogatsze. I nigdy koszt wyposazenia nie byl taki niski, jest to NIEREALNE!!!!!!

Prawda jest jeszcze taka, ze owszem, mozna kupic towaru za dyszke - ale kto Ci wejdzie do sklepu, w ktorym sa puste sciany??? 10 tys zajmie optymalnie 2 gondole i kilka frontów. PRawda jest jeszcze inna - mozna miec tani towar, a niestety tani towar, to znaczy taki, ktory sprzedaja chinczycy lub inni handlarze z łodzi = WIEKSZOSC = SPORA KONKURENCJA.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilyiana Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja też mam zamiar otworzyć sklep z ciuchami. 25.000zł to nie jest, dużo ale spokojnie starczy na początek. Lokalizacja jest istotna,ale wcale nie naj. Mam sporo ulubionych sklepów, które znalazłam przypadkiem, ale właścicielki mają naprawdę świetny gust i przede wszystkim wiedzą co w modzie piszczy. Ktoś mi jednak powiedział, że nie istotne jest to co mi się podoba lecz to co kupi większość. Nie zgodzę się z tym jednak. Jeśli jesteś zajawkowiczką mody i chcesz trafić do takich jak ty- to zaczynaj. Trzeba tylko wiedzieć do kogo chcemy trafić z ofertą. A i jeszcze jedno ja planuję w moim sklepie prowadzić też drobne usługi krawieckie. po to by klientka nie zrezygnowała z zakupu przez np. zadługie nogawki, ale w moim przypadku sama potrafię szyć jestem po szkole krawieckiej- więc nie będę musiała zatrudniać nikogo dodatkowo.

Nie mozna do konca kierowac sie swoim gustem!!! Ja sama sie na tym przejechalam nie raz, a uwzam nieskromnie, ze mam dosc ciekawy gust i jestem na biezaco z moda. JEdnak to, co mnie sie podoba, plus jakies ewentualne uogolnienie dla masy niestety nie zawsze przynosilo zamierzony efekt. Niestty trzeba duzo ogladac Avanti i kupowac to, co jest na czasie, ale bezpieczne, nie jakies fikusne. Bo na fikusne tez sie klient znajdzie, ale niestety nie az tylu...
Ciezki ten biznes.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując