Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Okularnik mniej atrakcyjny?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 20:27   #1168
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

nika135 - wpadnij na wątek soczewkowy. Plusy często znikają z wiekiem, mojej przyjaciółce zmniejszyła się wada z +4 do +1. Jeśli okulary masz za mocne, to faktycznie oczy się męczą, nie wiem czy nie lepiej zmienić lekarza :/ Zdejmowanie okularów bardziej szkodzi niż pomaga, bo niedokorekcja zmienia oś oka, a tego już się nie da odwrócić

Agamtb - również zapraszam na wątek soczewkowy Nie masz wcale dużej wady, mam większą i moje szkła okularowe mają grubość 2mm w środku, 3-4mm na bokach (mam różną wadę w obydwu oczkach, na jednym astygmatyzm), inni okularnicy dają im "na oko" -1D, max. -1,5D. Moja wada również ujawniła się pod koniec podstawówki i wciąż postępuje, dodatkowo pojawił się astygmatyzm na jednym oku. Teoretycznie wada ujawniona w okresie dojrzewania powinna przestać się rozwijać przed trzydziestką i to pewnie u Ciebie zaobserwowano. Kontakty mam słabsze niż okulary i to przecież normalne, bo powyżej wady -3D odejmuje się ćwiartkę lub połówkę ze względu na tzw. vertex distance, czyli odległość szkła od oka. Kontakty mogą uchronić oko np. przed poparzeniem czy pryskaniem oleju w trakcie smażenia, niektóre mają filtr UV (chroni praktycznie tylko tęczówkę i źrenicę, więc okulary przeciwsłoneczne i tak są wskazane). Chronią też oczy przed piaskiem i pyłem, ale one z kolei mogą uszkodzić soczewki, więc na wycieczce do Egiptu lepiej używać jednodniówek Dla mnie największą zaletą jest rzeczywista wielkość świata, niezachodzenie mgłą w zimie i brak zmiany widzenia w deszczu.

MartaMagda - w końcu optyk to technik, a nie stylista, co najwyżej podpowie nam, jakie oprawki pomogą ukryć dużą wadę Na przymierzanie biorę TŻa lub krytyczną przyjaciółkę. Koszt soczewek kontaktowych kupowanych w sklepie internetowym wynosi ok. 80zł co 3miesiące, do tego dochodzi płyn ok. 40zł i czasem krople ok.20zł, czyli łącznie ok. 150zł co kwartał, 600zł rocznie. Okulary i tak trzeba mieć i badać się regularnie co pół roku, bo najwięcej komplikacji jest spowodowanych niedotlenieniem rogówki pod soczewkowym ubrankiem.

Martii=* - ja bym chciała mieć oprawek tyle co butów :P Fajnie, że masz plusy, powiększają oko. Gdy zakładam soczewki, wszyscy mówią "ale masz duże oczy!". Wcale nie są duże, tylko na co dzień, w okularach, wydają się mniejsze. A mężczyźni uwielbiają duże oczy...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując