Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-07, 15:47   #1174
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci

Cytat:
Napisane przez Czarna93 Pokaż wiadomość
Ale odżywki eveline zawierają formaldehyd, który jest groźnym składnikiem i np według mnie używanie tego jest nieodpowiedzialne
Jakby nie zawieraly to by tak dobrze nie dzialaly. Smiesza mnie opinie na blogach dziewczyn, ktore zrujnowaly sobie paznokcie formaldehydem i nagle jest to wrog numer jeden. Pisza, ze formaldehyd to tak silny srodek trujacy, ze nakladajac go na paznokiec plytka sie broni i staje sie twarda i to jest jego sposob dzialania - wiekszej bzdury dawno nie slyszalam. Po takich wywodach zamykam bloga

Owszem, formaldehyd zdrowy nie jest. Ale jego maksymalne stezenie zostalo jasno okreslone i dopuszczone do uzywania w kosmetykach ( od dwoch dni szukam ile wynosi, ale stawiam, ze to 2%). Plus producent wyraznie zaznacza (NT), ze stosowanie takiej odzywki musi byc ograniczone czasowo, zabrania sie kontaktow wziewnych oraz zaleca chronic skorki.
Przy takim stosowaniu wiekszosc osob odzywki z formal. pomagaja i nie robia szkod. A to, ze komus zaszkodzilo tez sie zdarza, ale ogarnia mnie pusty smiech, jak slysze, ze to jest niebezpiueczne samo w spobie.
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2012-11-07 o 15:49
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując