Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-27, 08:34   #503
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
dziękuję
a jakie substancje są rozjaśniające?
Pewnie pochodne wit. C się przyczyniają, ascorbic acid, ale i substancje kojące, np xylitol (cukier brzozowy), betaina i antyoksydanty zawarte w ekstraktach roślinnych.


Cytat:
Napisane przez dispersi Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Korah bardzo, bardzo, bardzo serdecznie. Na tym chyba poprzestaniemy, bo na ten krem się zdecyduję


Proszę Cię o jeszcze o jedną rzecz. Jakbyś mogła zwrócić uwagę na te mydełka i porównać ich składy. Wszystkie są dla cery problematycznej. Chcę kupić partnerowi, a nie wiem, na które się zdecydować.


1. MYDEŁKO Z PRZYPRAWAMI INDYJSKIMI LASS :

inci: Coconut Oil, Castor Oil, Rose Water, Cotton Seed Oil, Sugar, Cinnamon Oil, Anise Oil, Cardamom Oil, Turmeric Oil, Fennel Extract, Nutmeg Oil, Clove Oil, Sage oil, Bay leaf, Saffron, Sodium Hydroxide.

2. CZARNE MYDŁO AFRYAŃSKIE DUDU-OSUN :

inci : miód, masło shea, sproszkowane afrykańskie drzewo sandałowe Osun, olej palmowy, palone strąki drzewa kakaowego, palone liście palmy, aloes, sok z limonki, woda, aromat.

3. DARMAFEX AJURWEDYJSKIE MYDEŁKO :

inci: Chakramard (Cassia Tora) 0.05 %, Krishna Marich (Piper Nigrum) 0.05 %, Dhamasa (Fagonia Arabica) 0.10 %, Haldi (Curcuma Longa) 0.10 %
Khas (Vetiveria Zizanioides) 0.10 %, Kritmala (Cassia Fistula) 0.10 %, Majitha (Rubia Cordifolia ) 0.10 %, Neem (Azadirachta Indica ) 0.10 %, Tulsi (Ocimum Sanctum ) 0.10 %, Vasaka (Adhatoda Vasica) 0.10 %, Sadafal Oil 0.30 %, Dalchini Oil 0.10 %, Laving Oil 0.10 %, Karanj Oil 0.25 %, Bruhad Marichyadi Oil 0.25 %
Wszystkie 3 są godne uwagi Może na początek warto sięgnąć po najprostsze składy, np dudu osun.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Kupiłam już drugie opakowanie, jestem bardzo zadowolona ale chciałabym wiedzieć, czy mój zachwyt jest uzasadniony
Loreal Hydra Activ 3- płyn micelarny do skóry suchej i wrażliwej

INCI - AQUA / WATER, HEXYLENE GLYCOL, GLYCERIN, POLOXAMER 184, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, DISODIUM EDTA, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE
Skład krótki, zwięzły i na temat. Może nie idealny, bo jednak tani, ale nie przekombinowany, dlatego nie powinien szkodzić.

Cytat:
Napisane przez Magda_Sco Pokaż wiadomość
Które serum/lotion jest bardziej warte zakupu.Chcę coś z kwasem hialuronowym.Mam mieszaną cerę, ale często odwodnioną.Z góry dziękuję za odpowiedź.

ekoampułka 1
skład:Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Sodium Hyaluronate, Tripleurospermum Maritima Extract, Phenethyl Alcohol, Sodium Phytate


Hada Labo Super Hyaluronic Moisturizing Lotion
skład:Water, glycerin, caprylic acid/capric acid, glyceryl, DPG, squalane, An olefin oligomer, PPG-10 methyl glucose, hydrolysis hyaluronic acid (nano-ized hyaluronic acid), Acetyl hyaluronic acid Na (super hyaluronic acid), hyaluronic acid Na, isostearic acid PEG-20 Sorby Tan, glyceryl stearate, stearyl alcohol, TEA, EDTA-2Na,etc...
Na pewno ten drugi będzie treściwszy i bardziej uniwersalny, bo może zastąpić krem. Obydwa składy są dobre, ale cena eko-ampułki nie jest uzasadniona.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja jeszcze poprosze

Simple, Soothing Facial Toner (Kojący tonik do twarzy)
Aqua, Sorbitol, Sodium PCA, Allantoin, Disodium Laureth Sulfosuccinate Methylparaben, Propylene Glycol, Hamamelis Virginiana Distillate, 2 Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol Chamomilla Recutita Extract, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben Propylparaben, Isobutylparaben.

Simple, Purifying Cleansing Lotion (Mleczko oczyszczające)
Skład: Aqua, Hydrogenated Vegetable Oil, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Polysorbate 60, Sorbitan Stearate, Panthenol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bisabolol, Cetearyl Alcohol, Methylparaben, Sodium Hydroxide, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHT, EDTA.
Tonik niestety nie dla alergicznej skóry.
Mleczko podobnie, oprócz tego będzie zostawiać tłustą powłokę na skórze i może zapychać, powodować bolesne gule, nie polecam. Raczej do suchej, ale zdrowej cery.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując