Wizaz.pl - Podgl±d pojedynczej wiadomo¶ci - ¶piewać jak w operze, ¶piewać przepon± samodzielna nauka
Podgl±d pojedynczej wiadomo¶ci
Stary 2008-06-01, 23:25   #7
wefhq
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: ¶piewać jak w operze, ¶piewać przepon± samodzielna nauka

Witam!Chodzę na chór i tam także dowiedziałam się w jaki sposób "¶piewać przepon±" Wcze¶niej skończyłam szkołę muzyczn± I stopnia.Wiele razy ¶piewałam jako solistka oczywi¶cie w zakresie potrzeb chóru i na ¶lubach. W pewnym momencie zapragnęłam pój¶ć na studia,kierunek-wokalistyka.Trafiłam do nauczycielki ¶piewu która pierwsze co wysłała mnie do foniatry(lekarz od krtani,oceniaj±cy czy sie nadaje,wydaj±cy opinie do szkoły). I co się okazało?Że przez te lata prawdopodobnie ¶piewałam Ľle i mam bardzo przemęczony głos co równa się tym że akademie muzyczn± w tym roku mogę sobie odpu¶cić.
Zarówno w szkole i na chórze nikt nigdy nie uczył mnie indywidualnie ¶piewu pod kontem solówek,ale też nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi że co¶ jest nie tak...:/Kiedy¶ słuchaj±c płytkę ze ¶lubu co¶ wyczułam ale nazwać tego nie umiałam(nikt poza mn± tego nie wyczuł).
Oczywi¶cie z moim głosem jest na razie w porz±dku bo zareagowałam w odpowiednim czasie,dopiero jak mnie zaczęło boleć(z nauczycielk± i faniatr± doskonale się zbiegło).
Zrobiłam sobie przerwę półroczn± ze ¶piewem w chórze aby dać odpocz±ć mojemu głosowi i płuczę gardło codziennie obrzydliwym płynem.Za 3 dni idę znowu na próbę ale teraz jednocze¶nie będę pobierała lekcje ¶piewu.Bo wiem że to istotne i że ten głos zostanie nastawiony odpowiednio.

Droga Ewo jeżeli planujesz naukę ¶piewu tego typu radzę zgłosić się do spacjalisty który
wskaże Ci jakie s± możliwo¶ci Twojego głosu i naucz jak prawidłowo z niego korzystać.
wefhq jest offline Zgło¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c