Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nauka śpiewu
Wątek: Nauka śpiewu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-17, 17:18   #26
viky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 33
Nauka Śpiewu

A wiec tak
Chciałabym nauczyć się śpiewać, ale tak żeby to naprawdę dobrze brzmiało...
Tylko że tu pojawiają się problemy, bo w moim mieście nie ma za bardzo warunków żeby się rozwijać, nie wspominając już o prywatnych nauczycielach... wiec jak mam załatwić sobie jakieś lekcje śpiewu ?
A najistotniejszym problemem jest chyba to, że od dłuższego czasu mam 'chrypkę' i za nic nie mogę sie jej pozbyć... generalnie kiedy mówię to tak bardzo nie słychać ale kiedy śpiewam to strasznie piszczę i nie jestem w stanie poprawnie śpiewać przez gardło używać krtani itd tylko śpiewam przez nos ( a to nie brzmi ;/)
Zastanawiałam sie skąd to mogło sie wziąć i ostatnio mama powiedziała mi że kiedy się urodziłam miałam straszne problemy z oddychaniem...
a jak cofnę sie pamięcią wstecz o kilka lat to sama pamiętam np jak mówiłam to potrafiło mi w połowie zdania skończyć powietrze a o mojej 'pracy' przepony to już w ogóle szkoda słów...
W tej chwili stanowczo wiele się nauczyłam i wiele nadrobiłam ale to jeszcze i tak nie to...
Chodziłam przez rok na chór i chyba to mi najwięcej dało ale to był chór szkolny i nie mam teraz jak tam wrócić bo gim już skończyłam...
Powiedziano mi kiedyś ze mam preferencje jeżeli chodzi o barwę głosu ale psuje wszystko moja chrypka itd
eeehhh załamać sie idzie xD
Jestem altem (chociaż sopranem też potrafię śpiewać xD)
a w tej chwili nie mogę jakby to powiedzieć xD 'wydrzeć się' xD
A słuch muzyczny też mam niezły i gram na gitarze
Proszę poradźcie mi co mam zrobić bo ja już nie mam pomysłów, z góry dzięki xD
viky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując