Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-11, 18:55   #13
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez anymore Pokaż wiadomość
Przeglądałam forum i za bardzo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Otóż. Chodzi o szkołę policealną - technik usług kosmetycznych, dwuletnią, prywatną.

Interesuję się kosmetyką. Wręcz obsesyjnie przeglądam fora, czytam różne artykuły.. Chciałabym iść do takiej szkoły policealnej.

Problem zaczyna się, kiedy chodzi o studia. Kosmetologię.
Czy mogę mieć problem znaleźć pracę jako kosmetyczka z tytułem technika w zwykłym salonie kosmetycznym?
Oczywiście zamierzam również skończyć różne kursy. Np. na tipsy.
Kosmetologii za nic w świecie nie dam rady skończyć.

Rozmawiałam z kosmetyczką i powiedziała, że dziewczyny po takiej szkole policealnej bez problemu znajdują pracę.

Czy to prawda, że aby założyć swój własny salon trzeba mieć skończone studia?

Błagam o pomoc.

Jak to jest z tym technikiem usług kosmetycznych i kosmetologią?
Wystarczy mi sam tytuł technika by zdobyć pracę w salonie?

Z góry dziękuję za pomoc
po studium też jest szansa znaleźć pracę w salonie jak gdyby dalej zależy to od rozmowy kwalifikacyjnej i tak naprawdę jak się zaprezentujesz słownie

Tak można założyć salon po studium a nawet po kursie kosmetyki.
Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Hej mam pytania:
Czy kosmeyczka może otworzyć własne spa???
Czy aby iść na kosmetologie trzeba zdać maturę z chemii rozszerzonej czy można tylko z biologii rozszerzonej?
Czy naprawdę jest dużo wkuwania na kosmetologii wzorów chemicznych;/?
Czy któraś z Was może kończyła roczną szkołę spa&wellness ? ...
I jak wrażenia? Nauczyłyście się czegoś?
Ps. Jesli moje pierwsze pytanie będzie na nie to czy może otworzyć własne spa gdy skończy dwuletnie studium i potem roczną szkołę spa&welness???
Bardzo proszę o odpowiedzi

Ps. Pisząc o otworzeniu spa mam na myśli jaccuzi, saune, bicze wodne, masaże, pielęgnacja twarzy i ciała, manikiur, pedikiur, groty solne
można otworzyć spa. ( nie ma na razie ustawy o tym że salon czy coś innego można otwierać tylko po studiach ) - można to ulokować w spa, ale to są gigantyczne pieniądze jeżeli je masz to życzę powodzenia !
możesz nawet mieć tylko biologie na podstawie itp. kombinacje to zależy od uczelni ale raczej na dzienne lepiej mieć rozszerzenia z tego i z tego na zaoczne czy wieczorowe raczej tak jak na początku pisałam.
Nie raczej dużo jest zadań do rozwiązania i dużo dużo teorii.
ja dopiero będę robić specjalizacje ze spa i odnowy biologicznej co jest to samo co spa&wellness ( więc jeżeli chodzi o roczną szkołę nie pomogę, bo tam jest inaczej )
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując