Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-02, 17:33   #1965
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dodawałaś jakąś zasadę dla podniesienia pH? Jeśli nie, to otrzymałaś roztwór peelingujący, który nie nadaje się do codziennego stosowania jako tonik.

Przy stężeniu 10% kryształki kwasu mogą się wytrącać, jest to normalne zjawisko (kwas migdałowy jest tylko częściowo rozpuszczalny w wodzie). Aby temu zapobiec musiałabyś dodać jakiś rozpuszczalnik (np. spirytus). W przeciwnym razie będziesz musiała podgrzewać roztwór przed użyciem, aby rozpuścić kryształki. Nie musisz się obawiać podgrzewania, nie wpływa negatywnie na kwas. Podkreślam jednak, że bez dodatku zasady (np. sody) roztwór ma zbyt niskie pH, aby stosować go codziennie jako tonik.
Mój preparat składa się tylko z kwasu migdałwego i wody, przepis wzięłam ze str.www ZróbSobieKrem. Wybrałam tonik o stężeniu 10%, a z tego co wyczytałam rozpuszczalnik dodaje się do stężeń 15% i powyżej. Dzięki za uwagę, po pierwszym użyci czułam, że mój tonik nie jest do codziennego stosowania
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując