Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krakowska Karta Miejska
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-11, 13:49   #5
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Krakowska Karta Miejska

Cytat:
Napisane przez ewi156 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie od wrzęsnia bede mieszkac w Krakowie i zstawaniwalam się nad wykupieniem karty mijeskiej. Mam co do tego pare pytań.

1. Gdzie moge ją kupić/wyrobić
2. Co jest bardzije opłacalne na jedna linie czy na wszystkie
3. I czy trzeba ja gdzieś kasować czy wystarczy ją mieć przy sobie
4. Czym się różni karta miejska od biletu miesięcznego?
1. Przy wyrabianiu KKM (krakowskiej karty miejskiej) trzeba mieć swoje zdjęcie - takie jak do legitymacji, bo robią do niej taką legitymację dodatkowo małą. Nikt tego nigdy nie sprawdza jednak zdjęcie jest potrzebne

2. Jeśli jeździsz jedną linią to lepiej na jedną, nie opłacało się kupować biletu na 2 linie bo kosztował niemal tyle co na wszystkie. Poza tym możesz sobie zmienić przy doładowaniu np że na wszystkie linie albo na jedną. Proponuje na pierwszy miesiąc kupić na wszytko bo zgaduje że to twój pierwszy rok w Krakowie więc sobie sprawdzisz czym najbardziej ci się opłaca jeździć i jeśli będziesz korzystać z jednej linii to na następny miesiąc kupisz na jedną. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak bilet semestralny i on wychodził (przed zmianą cen biletów teraz nie wiem jak to wygląda) ok 30 zł za miesiąc na wszystkie linie a nie 47zł. I jest to bilet studencki.

3. Jest to karta podobna do bankomatowej (ale bez chipu) i tam masz nabity bilet. Jak jest kontrola to pokazujesz i oni sprawdzają. Nie kasujesz tego

4. Karta miejska to bilet miesięczny. Dodatkowo jak jesteś studentką i masz legitymację elektroniczną to na nią możesz nabić bilet miesięczny czyli masz 2 w 1. Legitymację i bilet na jednej "karcie". Ma to swoje plusy i minusy. Aktywację legitymacji też dokonuje się w punkcie sprzedaży biletów okresowych chyba (tak mi się wydaje ale nie wiem bo ja mam kartę miejską)

Proponuje zajrzeć na stronę MPK w Krakowie, tam są cenniki i wszystkie inf. http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/

i załączam obrazki KKM z internetu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przód.jpg (17,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tył.jpg (23,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sprawdzanie ważności.jpg (31,8 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2011-08-11 o 14:00
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując