Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak określić porowatość włosów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-08, 15:53   #185
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez CarmenSandiego Pokaż wiadomość
Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Określiłabym to jako średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Chyba kilka godzin po umyciu. Od razu po umyciu są napuszone (czego nie lubię). A na następny dzień z objętością jest w sam raz, ale niestety mam grzywkę i ona szybciej się przetłuszcza co od razu widać. Ale te rzeczy zależa od różnych czynników, czasem po umyciu jest ok (najlepiej) Za to jak umyję wieczorem włosy to na drugi dzień jest różnie (odgniatają się)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają, ale po pewnym czasie zbijają się trochę w loki.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Raczej chodzę w rozpuszczonych. Więc chyba czuję ulgę, nie lubię jak gumka "ciągnie".
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Akurat dziś są ok (Chyba to po balsamie Mrs. Potters). Mam miękkie włosy, nawet przyjemne w dotyku. Czasem są suche ( w dotyku jak siano)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, prostowałam przez pewien czas (pół roku temu ok raz w tygodniu, oczywiscie nie co tydzień) , teraz bardzo rzadko. Lokówka też b. rzadko.
Rzadko suszę suszarką.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Tak - szampony z silikonami.
Używałam przez jakiś czas Babydrem i było strasznie, miałam poplątane szorstkie włosy.
Teraz używam z SLS ale bez silikonów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olej kokosowy - spuszył
Jak już pisałam Babydream
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dla mnie normą jest stosowanie po myciu odżywki. Jakoś 2 lata temu probowałam z olejami, no i zawsze starałam się zabezpieczać przed wysoką temperaturą prostownicy, najczęsciej były to silikony ( Biosilk też .. ale potem dowiedzialam się ze ma alkohol i poszedl do kosza).
Potem jakoś może z rok temu, ograniczałam prostowanie (dodam, że moje włosy wcale nie wyglądaly źle, chyba lepiej wyglądały wyprostowane niz nie - błyszczaly, byly gladkie).
Obecnie stosuje różne maski - Biowax, maski z Joanny, produkty firmy Marion, unikam alkoholu w składzie. Silikony moje włosy chyba lubią, bo są trochę obciążone wtedy.
Chciałabym mieć błyszczace włosy, żeby miały trochę mniejszą objętość.

Dodaję zdjęcie włosów, powiedziałabym, że jedno z gorszych ( w powiększeniu wyglądają strasznie). Są po myciu wieczorem, dodatkowo wilgoć na dworze chyba je spuszyła. Nałożyłam balsam Mrs. Potters aloesowy na 2h-dopiero 1 raz użyłam go, mało mogę powiedzieć o nim jeszcze, ale włosy są miekkie). Tutaj są rozczesane, ale po pewnym czasie się zbijają trochę i mierzwią. Czego nie lubię, bo zawsze wyglądam jak trochę nieuczesana. Czasem trochę bardziej się kręcą.

Może ktoś ma pomysł ?
Kolor trochę przekłamany
Pogranicze wysokiej i średniej - może odwiedź Zakręcone Forum, by okiełznać puch? Zapraszam też na Walkę o piękne i zdrowe włosy

Czasem samo czesanie właśnie powoduje puch u falo- i kręconowłosych.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując