Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak określić porowatość włosów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-05, 08:12   #1035
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez rzen Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie mam porównania, ale wydaje mi się, że między łatwo a trudno :P
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej szybko, ale nie mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
tylko i wyłącznie zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
zdecydowanie mam falki, wytrzymują nawet kilka godzin, ale generalnie nie są bardzo podatne (w sumie mam na myśli zostawienie splecionego warkocza - mokrego - na noc, wtedy są falki), a tak na suchych to w sumie się nie da takie są średnio podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
nie lubię rozpuszczonych - ale to dlatego, że jestem wrażliwa na wszelkie pasemka jakie opadają mi na twarz - nienawidzę i muszę mieć wszystko spięte :P
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak, widzę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
eee z żyłkami (nylonowymi?) bardzo cieniutkimi, są gładkie, ale sztywne dość
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
wyłącznie prostuję, ale codziennie...
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
zazwyczaj myję jednokrotnie, przy zmywaniu olejów wystarczają dwa mycia
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
odżywka bez spłukiwania (w zasadzie każda), ale ostatnio Dove intense repair - obciążyła moje włosy, ale generalnie np. odżywka do włosów suchych i zniszczonych z Oriflame bardzo fajnie mi służyła
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od pół roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez SillyGirl Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - ok 1,5-2h.
2. Czy trudno je zmoczyć? - średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - średnio
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - czuję ulgę, bo lubię rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. -
raczej nie różnią się od reszty włosów, jedynie ostatni centymetr jest trochę bardziej szorstki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - farbuję co kilka miesięcy, nie prostuję i nie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam, jedynie po nałożeniu oleju muszę myć je dwa razy szamponem, ponieważ nie chce zejść olej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - nie spotkałam się z problemami.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od miesiąca (oleje, maski, różne ziółka do picia, siemię lniane, drożdże).
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o pomoc w określeniu typu moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? W bardzo ciepłe, upalne dni schną dość szybko, bo ok. 1,5h. W normalnej temperaturze pokojowej to czasami i 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć?Trzeba zużyć dużo wody
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Od razu po myciu zostaje, im dłużej od mycia włosów - może wracać bardzo powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu jest puch, włosy błyszczą się minimalnie. Im dłużej od mycia włosów, tym nabierają większej gładkości
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?Minimalnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są fale; podobnie nie ma problemu z ładnymi dużymi lokami po koczkach czy wyprostowaniem włosów. Niestety włosy wracają do stanu pierwotnego po kilku godzinach
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Trochę nabierają - aczkolwiek rzadko je rozczesuję
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Ulgę, ogromną
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Trochę się błyszczą (zasługa lepszej pielęgnacji), ale nigdy nie będzie to efekt tafli
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Szorstkie (jak pędzel)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuję, rzadko prostuję; suszę - albo suszarka z dyfuzorem, albo zwykła (zawsze z jonizacją)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Czasami miałam taki problem, najczęściej po drogeryjnych szamponach i odżywkach, teraz mi się to nie zdarza - ciężko mi to połączyć z czymś konkretnym
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Szampony z SLS-em - spuszenie, nie sprawdziła się u mnie ortodoksyjna pielęgnacja CG - po alterrze i babydream włosy były takie nijakie; nie znalazłam też swojego oleju - po kokosowym włosy były bardzo szorstkie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Ok. 6 mies.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Agatek24 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? dośc trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszke
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?takk
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. wczoraj obcinałam więc sa mega miłe a le spuszone zazwyczaj
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje tylko (rozjaśniam)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). gliss kur czarna seria szampon i odzywka

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy rok ( od czasu gdy farbuje)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez bree meg Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o pomoc w określeniu porowatości włosów. Wydają mi się średnio lub niskoporowate, jednak pielęgnacja (głównie olejowanie olejem kokosowym lub amlą chłodzącą z dabur) nie daje spektakularnych efektów, szczególnie jeśli chodzi o koncówki. Włosy ładnie błyszczą się u nasady, niżej też ale końcówki ewidentnie nie są zdrowe, mimo, że zabezpieczam je silinkonami lub olejkami. Od kiedy je olejuje widze jakieś baby hair, ale nie zagęszczenie. Ostatnio starałam się zminimalizować produkty z slsami itp a staralam się nawilżać wlosy wlasnie olejami, maską z wax, ale zaczęły się strasznie plątać (wczesniej nie mialam tego problemu) u nasady masakrycznie po mysciu, w ciagu dnia po dlugosci, ale blizej nasady też. Dodam, że mam problemy ze skorą głowy i dlatego też do pierwszego mycia stosuję zawsze jakiś szampon leczniczy. Drugie mycie szampon drogeryjny, czasem ziołowy, czasem nawilzajacy Dove, lub Joanna arganowy, innym razem jakis oczyszczajacy a nastepnia czesto maska z wax lub odzywka.
1. Jak długo schną Twoje włosy? Rozpuszczone ok. 1 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie, jak poruszam głową to wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie zmienia się raczej ich objętość, chyba że tego dnia staram sie nosić je jak Kristen Stewart (zaczesywać odwrotnie niż rosną)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę po rozpuszczeniu, ale tez czasem mi przeszkadzają rozpuszczone i wole je delikatnie zebrac do góry. prawie zawsze jednak ze względów estetycznych gdy wychodze z domy nosze je rozpuszczone, a w domu gdy sa jeszcze świeze staram sie nie robic kuzykow, bo sa podatne i odksztalcaja sie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.pędzle do makijazu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rzadko,staram sie rzadko i jak najmniej,tak
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? zazwyczaj nie mam tego,nie mam problemu. czasem po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Babydream kołtuni je niemiłosiernie, choć po nałożeniu odżywki jest lepiej, a np. szampon Joanna z serii argan oil je obciążył jak nie od razu to po kilku myciach, jednak i jednego i drugiego kosmetyku mogę uzywac od czasu do czasu
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? interesuje sie bardziej ich pielegnacją od ok 2 lat, nie wiem jednak czy robie to dobrze
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując