Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-29, 13:45   #514
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie
O ile orientuję się nieźle w składach pielęgnacji i kolorówki, o tyle rozgryźć szkodliwych i innych składników w filtrach jeszcze nie umiem. Nie chcąc zakładać osobnego wątku, pozwólcie, że zapytam Was, zwłaszcza, że nie chcę odwlekać zakupu - widzę, że macie doświadczenie w filtrach.

Do tej pory słońce mi "nie szkodziło" - zrozumiałe, dlaczego piszę to w cudzysłowie, bo szkodzi zawsze, ale nie parzyło, nie podrażniało i twarz opalała się sama ogólnie bezproblemowo /plackiem NIGDY nie leżę i nie planuję/.

Tej wiosny zaczęłam jednak rozglądać się za filtrem i zgłupiałam.
Zależy mi na utrzymaniu stabilności pod lekkim makijażem (minerały lub kremy tonujące, od biedy pod podkładem). Na przykład podczas zwiedzania miast w trakcie urlopu, normalnego przebywania na zewnątrz, roweru na co dzień nie liczę, bo tu sprawa prosta- trenuję bez makijażu

Póki nie wgryzę się w temat - tzn. gryzę już długo i nie idzie... nie chcę wydać fortuny na mazidła nieskuteczne lub takie, które położeniem podkładu osłabię.
Słowo "fotostabilny" rzuciło mi się w oczy na filtrze Pharmaceris (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html) lecz o ile już zrozumiałam - on ma Parsol, więc fotostabilny będzie sam - bez moich mazideł kolorowych...zdaje się.

A także czytałam o bezpiecznym makijażu na filtrze Soraya (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html)

Owszem, to tanie produkty 12-35zł, ale być może (bo na moje oko raczej tak) ich skład "swoje robi". Bardzo proszę o wskazówki, zwłaszcza dotyczące tych dwóch mazideł

Przejrzałam zamieszczone w wątku tym i na innych forach listy składników, jednak mam problem z wyłapaniem destabilizatorów i tego, co z czym się je. Wiem, że to trochę pójście na łatwiznę, ale liczę na wyrozumiałość, w innych INCI też kiedyś zaczynałam, ale na pewno wgryzę się w temat, choćby po to, by znaleźć odpowiedni filtr bliskiej osobie z bardzo wrażliwą cerą i chorą. Dopiero zaczynam poszukiwania na swojej - zdrowej
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-05-29 o 14:02
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora