Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-20, 11:50   #4091
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić jeszcze o przeanalizowanie składu maseczki do włosów Dabor z proteinami jajecznymi?

Skład:
aqua, cetrimonium chloride, ceteary alcohol, myristyl alcohol, propylene glicol, parfum, honey extract, hydrogeneted castor oil, marrow extract, egg powder, olea europea olive fruit oil, magnesium nitrate, metylchloroisothiazolin, citric acid ci 19140, ci42080, ci 28440,, ci73015, ci 16255
Na poczatek antystatyk - ułatwi rozczesania, zniweluje ładunki i wygładzi, później natłuszczające i nawilżą poprzez zatrzymanie wody emolienty, która zwiąże humektant. Dale ekstrakty z miodu, jajek wzmocnią włosy, jest jeszcze ekstrakt podejrzewam z krwawnika (yarrow), bo raczej nei ze szpiku

Z kosmetykami do włosów warto iść na podforum "pielęgnacja" lub "dla zakręconych", tam lepiej zrobią analizy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Kupiłam go bo mam włosy przetłuszczające się i chciałam się pozbyc silikonów z włosów, a po nim włosy były "oczyszczone". Ale skoro piszesz że skład to masakra więc chyba wrócę do mojego gliss kura.
Jest sporo łagodniejszych szamponów, które oczyszczą, np. Farmona, Fitomed, Mypa czy Barwa.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
hey ogólnie powiedziałabyś że ta wersja będzie lepiej chronić niz ta "intense" z spf 20 a ppd 8 ??(tam jest parsol,octocrylene,ethylh exyl salicylate oraz homosalate ). Dodam,że ten wałkuje się trochę, a tamten wcale

Chyba spróbuję go wymienić jakoś..... na wersję spf 20, UVA 8, bo skoro się wałkuje oto chroni mnie słabo ten co otrzymałem, prawda?
O tym jak ochronią informują SPF i PPD, czyli Intense chroni przed UVB, a to co masz przed UVA. Jesli Ci sie wałkuje to spróbuj najpierw szybko rozzsmarować na kawałku twarzy po czym wklepać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora