Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nowa galeria
Wątek: Nowa galeria
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-12, 13:09   #27
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
A moim zdaniem na nową galerię nie bardzo już jest miejsce (na razie), zwłaszcza a segmencie "ekskluzywnym" i pchanie się teraz do zakładania galerii to słaby pomysł. Brocante ledwo przędzie, nowa Olissimaart, czy jakoś tak, w sumie nawet nie zaczęła, Ars Neo daje sobie ładnie radę, ale wykładają na reklamę jakąś mega kasę. No i słabo z ilością ludzi robiących jakieś bardziej skomplikowane prace - wydaje mi się, że po prostu nie ma ich aż tyle żeby "obstawić" wiele galerii, bo widać wszędzie te same twarze i często puste ekspozycje. No i Trendy i tak przechwytuje co zdolniejszych, którzy zaczynają pokazywać prace na jakimś wyższym poziomie.
Galerii z "niższej" półki też się naroiło strasznie, ale tam może jest miejsce bo i większa dynamika. W każdym razie wydaje mi się, że jest taka sytuacja, że jak się chce wchodzić na rynek trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba walczyć o ludzi, wygryzać się wzajemnie, reklamować bardzo ostro itd. bo to już nie jest tak, że jak się założy galerię to ludzie przyjdą i klienci też sami z siebie. Szanse, cały czas zaznacza, że moim zdaniem, miałaby galeria jakoś wyprofilowana, tematyczna (bardziej niż "sprzedajemy biżu unikalną, najwyższej jakości" albo "sprzedajemy wszytsko co się sprzeda") i nastawiona też na klientów zagranicznych z wersją anglojęzyczną.
myślę, że tutaj nie masz racji (bez obrazy )... że lepiej sobie dać spokój, ponieważ z takim podejsciem świat nie rozwijałby się, tylko stał dalej w miejscu... ja nie mowię o założeniu galerii, która będzie kopią tych dotychczasowych, moim celem jest cos zupełnie innego co zaskoczy i artystów i klientów i każdy będzie z miłą chęcią tam zaglądać

Szczerze przyznam, że tylko czekałem na kogoś kto napisze "odpuść sobie" no i się doczekałem.

jeśli chodzi o grubą kasę na reklamę.. nie trzeba wykładać grubej kasy na nią.. żeby zadziałać trzeba tylko troszkę pomyśleć i się na tym znać.. podobnie z pozycjonowaniem itd... no ale ok, jeśli robi to jakiś amator to rzeczywiście.. przyznaję racje :P

Może wypowiesz się również w kwestii prowizji? jaka Ciebie nie odstrasza?
__________________
Czy istnieje potrzeba stworzenia nowej - idealnej galerii wyrobów handmade? Dorzuć swoją opinię!

Edytowane przez aksamitnie
Czas edycji: 2009-08-12 o 13:11
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując