Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-24, 20:49   #37
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
Ja juz studiuje wlasnie na PUMie. Pytam czy planujesz medycyne czy jakis pokrewny kierunek. Z tego co wiem to 5 LO jest dobrym liceum jesli chodzi o przygotowanie do studiow medycznych. Mam znajomych ktorzy sa wlasnie po 5. Wiesz tak naprawde to duzo zalezy od nauczyciela i od Twojego podejscia. Jesli ciagnie Cie na farmacje, medycyne to mysle ze i tak potrzebne beda korepetycje bo niestety wiekszosc nauczycieli slabo przygotowuje do matury, swoja droga to tez malo czasu jest przez 45 min na lekcji.
Zazdroszczę, że już masz to za sobą . Jak na razie myślę, że dam radę bez żadnych dodatkowych pomocy, w takim sensie, że będę się uczyć sama. Uczyłam się na konkurs z chemii, pewną część rozszerzenia z liceum mam już ogarniętą, a uczyłam się sama. Jak już mówiłam mam siostrę na medycynie, więc jakby co mi pomoże . Jak się dowiedziała, że ciągnie mnie na biolchem, od razu się spytała, czy zostawiać mi notatki .
Szkoda tylko, że była w technikum na logistyce, za bardzo mi nie pomoże . Chciałam iść do tej samej szkoły na analityka, może nie chciałam, ale to było jedna z opcji, ale najprawdopodobniej nie otworzą.
Czasami nachodzą mnie wątpliwości, bo uwielbiam tłumaczyć, więc muszę albo zrezygnować z chemii, albo z angielskiego.
I zupełnie nie podoba mi się ta nowa podstawa, przez nią będzie jeszcze gorzej nadrobić zaległości, jeśli np. zdecyduję się na zmianę profilu.
Mam nadzieję, że podczas nauki w lo jakoś wszystko mi się rozjaśni. Nie chciałabym na 3 roku farmacji stwierdzić, że to jednak nie to, że zdecydowanie bardziej nadaję się na medycynę, lub co gorsza na filologię angielską .
Najlepsze jest to, że wszystkie testy kieruję mnie na kierunki typowo humanistyczne, chyba tylko dlatego, że kocham czytać książki . Ale jako, że najczęściej pojawiają się tam pytania o ulubiony kolor itd., to nie za bardzo liczę się z ich wynikiem. Nawet odpuściłam sobie doradcę zawodowego w szkole, chyba jako jedyna w klasie. Moje zdanie jest takie, że sama muszę dojść do tego, co chcę robić w życiu.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując