Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olej arganowy
Wątek: Olej arganowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-20, 18:35   #291
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
z rzęsami to po prostu ostrożnie i uważnie trzeba używać rycynowego, tak żeby nie spłynął do oczu i przede wszystkim nie przesadzać z ilością (sama za pierwszym razem napchałam go sobie ma maxa że niby lepiej zadziała jak sobie zasmaruję rzęsy a przy okazji oczy olejem... to była porażka)

z użyciem na włosy to nie dodawałabym go do szamponów i odżywek bo on jest naprawdę tłusty i "ciężki"
sama się zorientujesz jak kupisz
czasami ciężko go zmyć z włosów jak się przesadzi
może lepiej zrobić z nim jakąś maskę przed właściwym myciem, typu jajko, rycynowy i inne dodatki - przepisy są do wygrzebania w sieci
sama nie używam rycynowego bezpośrednio na włosy

(na szybko znalazłam przepis na włosy przesuszone i wypłowiałe
miód - 1 łyżka, olej rycynowy - 1 łyżeczka, sok z aloesu - 1 łyżeczka
wymieszać, wetrzeć, zostawić na 30-40 minut i umyć włosy, później przepłukać w wywarze rumianku i pokrzywy)
oleju rycynowego używam głównie do pazurów i jest składnikiem balsamu do mycia twarzy który sobie robię

pazurki - ja jestem leniuszkiem i nie chce mi się przygotowywać wszystkich tych ceregieli z moczeniem
zwyczajnie biorę odrobinkę na płatek lub patyczek kosmetyczny, maziam po pazurach i później wcieram żeby się trochę wchłonęło
co do ilości to też się zorientujesz, że naprawdę bardzo niewiele potrzeba

a żeby nie było, że tak całkiem nie na temat to ja jestem zachwycona działaniem olejku arganowego głównie na skórę
Mam nadzieję, że już ostatnie pytania :P
Czym nakładasz na rzęsy ? Wsmarowujesz ręcznie czy szczoteczką od tuszu tepiej np ? Akurat mam zamiar kupić nowy tusz to ze starego zostawię sobie szczoteczkę
A co do włsów, to maseczkę na suche czy mokre włosy ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując