Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lepiej farbować w domu czy u fryzjera?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-11, 15:32   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Lepiej farbować w domu czy u fryzjera?

Cytat:
Napisane przez izunia170 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. Jakies pół roku temu naszło mnie zafarbować sobie włosów na jasny blond taka no platynka no i poszłam na fryzjera. Niestety nie wiem co ten fryzjer mial złe farby ale bardzo mi one spaliły włosy Nie wiem czy to przez to że fryzjer daje włosy pod suszarke i przez to bardzije sie niszczą? czy to farba? Bo chyba kolor powinien sam sie złapać? I teraz jestem własnie w kropce? Bo może lepiej by było gdybym sobie sama w domu zafarbowała? Bo znowu chciała bym na blond sobie włosy zrobić, ale nie chciała bym mieć już siana Jeśli polecacie farbowanie w domu to polećcie jakąś farbe, która długo sie trzyma no i w miare nie niszczy włosów Pozdrawiam I czekam na odpowiedzi
Z tym jest problem.
1) Na każde włosy farba działa inaczej (co widać po recenzjach na KWC) - jednej osobie kolor trzyma się ponad miesiąc, a innej ten sam może zejść w miesiąc całkowicie.
2) Wiele zależy od odcienia (i koloru wyjściowego)
3) Najczęściej farby nie niszczące włosów, słabiej się ich trzymają (uwielbiam L' Oreal bo wręcz wzmacnia mi włosy ale czerwienie dosyć szybko mi ostatnio blakły i schodziły; zamierzam niebawem wypróbować czerń lub ciemny brąz - wtedy zobaczę jak będzie)
4) Rozjąśnione włosy łapią kolor inaczej, niż "dziewicze"

Warto poczytać nie tylko o poszczególnych farbach ale odcieniach (w jakiejś farbie czerń może być super, a blond okropny). Ogólnie polecałabym Ci Garnier 100% Color lub inną tej marki - nie niszczy mocno włosów, a nieźle trzyma się głowy. Z Garniera Nutrisse mi nie zniszczyła włosów, ale kolor wyszedł dużo ciemniejszy (ale nie był to blond); blondy z Nutrisse są chyba chwalone - zapraszam do lektury odpowiedniego działu KWC.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując