Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dieta Strażników Wagi (Weight Watchers) - przepisy + zdjęcia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-23, 22:15   #13
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Dieta Strażników Wagi (Weight Watchers) - przepisy + zdjęcia

Oto kolejny przepis na zupę

Butternut Squash, Red Pepper and Soft Cheese Soup (Zupa z dyni piżmowej i czerwonej papryki z twarożkiem) wartość punktowa:1 (z grzankami 2.5 pkt)

Składniki:
1 dynia piżmowa
1 cebula
1 czerwona papryka
1.2 l bulionu warzywnego
100g niskotłuszczowego twarożku
150ml odtłuszczonego mleka
łyżka szczypiorku
szczypta soli i pieprzy do smaku

Dynię obieramy ze skóry, usuwamy gniazdo nasienne i kroimy na nieduże kawałki. Przekładamy do garnka i dolewamy gorący bulion i zagotowujemy.
Dodajemy pokrojoną cebulę i paprykę i wszystko razem dusimy na małym ogniu ok 30 min aż dynia zmięknie.
Po tym czasie zdejmujemy garnek z ognia, zawartość blendujemy dodając 100g niskotłuszcozwego twarożku, stawiamy znów na gaz dolewając 150ml odłuszczonego mleka, przyprawiamy pieprzem i wsypujemy pokrojony szczypiorek. Voila!
Ja dodałam do zupy jeszcze 12,5g grzanek zeby była bardziej sycąca dlatego też zwiększyła się ilość punktów

Zupa jest naprawdę bardzo smaczna. Nawet mój TŻ pochwalił a ona ma zawsze "długie zęby" na jakąkolwiek zupę
Jeszcze mam w planie zrobić zupę z piersią kurczaka i chińskim makaronem noodle, a jutro postaram się wlepić przepis na jedno z moich śniadań.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zupa 003.jpg (20,8 KB, 255 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zupa 004.jpg (24,3 KB, 115 załadowań)
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując