Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-07, 02:02   #657
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jestem pewna , że ciężar właściwy podany w kalkulatorze , nie może być taki sam dla dwóch kwasów salicylowych o innym ciężarze nasypowym . Nie wiem , kto stworzył kalkulator i który kwas salicylowy tam wpisał. Ja będe się kierować ciężarem nasypowym , tak jest pewniej i oczywiście nie będe go ściskać w trzykawce
Może tak być, bo nasypowy zależy od tego jak tam te drobiny się układają.
Ale czy jest taki sam tego bez wagi laboratoryjnej i obydwu kwasów się nie sprawdzi.
Ale jak liczysz nasypowo i nie ściskasz jest ok

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jeżeli obliczasz stężenie procentowe na kalkulatorze , to powinnaś uwzględnić ciężar kwasu , który masz . I tak kwas salicylowy z mazideł jest cięższy od zyskowego . Sklepy podają nam ciężar kwasu nasypowego , czyli nie ściśniętego .
Robiłam próbe na kwasie zyskowym , leciutki pyłek . Wychodziło , że trzeba prawie drugie tyle więcej kwasu , żeby uzyskać odpowiednie stężenie .Inaczej mówiąc , myślałam , że robie stężenie 30% , a było niecałe 20% .To jest też odpowiedź na to , dlaczego zyskowy kwas jest taki tani , bo więcej go trzeba użyć .
Tu nie masz racji, używasz go tyle samo jeżeli chodzi o wagę, jedynie objętościowo tego z ZSK więcej musisz dać.
A kupujesz wg. wagi - na ZSK 20 gr - > czyli nasypowo 37 ml i na mazidłach 20 gr - tyle że tu to 30 ml.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując