Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szpital psychiatryczny w Lublińcu - ktoś był?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-11, 07:23   #18
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Szpital psychiatryczny w Lublińcu - ktoś był?

Rozmawiałam wczoraj wieczorem z tym moim znajomym. On był tam na oddziale dla dorosłych (męskim). Mówił, że najpierw sie jest na oddziale zamkniętym (tzn. nie jest się zamkniętym tylko po prostu nie można wychodzić z budynku) - tam przebywa się od tygodnia - trudno przewidzieć, bo to zależy od lekarza. Ten czas "zamknięty" ma na celu przed wszystkim"poznanie" pacjenta - jak już człowieka "poznają" to przenoszą na oddział otwarty. Mówił, że jest tam czysto, personel nastawiony życzliwie, można pacjentów odwiedzać. Generalnie są tam ludzie, których trzeba poobserwować pod kątem ustalenia odpowiedniej dawki leku. Był tam wielokrotnie, ale nigdy nie spotkał się z zachowaniami agresywnymi ze strony pacjentów, bo wszystko jest pod kontrolą personelu, który dba o bezpieczeństwo także innych pacjentów.
Rozkład dnia jest taki, że pobudka jest jakoś bardzo wcześnie, potem gimnastyka, potem albo mierzą puls albo nie (nie wiem od czego to zależy?), potem śniadanie, potem terapia (z tego co się dowiedziałam to raczej grupowa (ale nie wiem czy też jest możliwość indywidualnej??? Może to zależy od konkretnego przypadku???), obchód, potem obiad (jakoś tak wcześnie - chyba ok. południa), potem czas wolny (coś wspominał o sali telewizyjnej), kolacja jest o 17.00 i znowu czas wolny. Mówił, że po kolacji najgorzej jest wytrzymać do śniadania i dobrze mieć jakiś zapas jedzenia ze sobą albo poprosić rodzinę by przywiozła ze sobą coś do jedzenia.
Sale są 2-3 osobowe.

Więcej nie wiem...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując