Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-17, 19:54   #85
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: exfoliac - rozszyfruje mi ktoś skład, bardzo proszę?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Mam skłonności do zapychania i nie chcę znowu wyrzucać pieniędzy w błoto. Skład:

Exfoliac (na zanieczyszczoną cerę), producent: Dermatica Exclusiv:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, Bis-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, MAGNESIUM SULFATE, NIACINAMIDE, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE, BUTYLPARABEN, CHLORPHENESIN, PARFUM (FRAGRANCE), IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, DIMETHICONOL, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATEX /ALUMINIUM HYDROXIDE, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6-II, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CARBOMER, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CERAMIDE 1, ALPHA ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALYCILATE, CITRAL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL+/-, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (IRON OXIDES).


I jeszcze Sebodiane tego samego producenta (na zapalenie łojotokowe):

MIKROEMULSION: AQUA, NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRILIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL PROPIONATE, GLYCERIN, PPG -15 STEARYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERETH-26, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PTFE, POLYQUATERNIUM-7, BUTYLENE GLYCOL, CAPYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LECITHIN, CETYLDIMETHICONE, DIMETHICONOL, PHYTOSPHINGOSINE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PHENYL PROPANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.
kremu nr 1 nie nałozyłbym na swoją twarz. to silikony oraz wit b3 i e. ponad to moze powodowac podraznienie. nie warto za niego płacić. Nie ma w nim nic wartościowego.

krem nr 2 wit b3 - wysoko ale dużo zapychaczypewnie nie wszystkie zaznaczyłam

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Hej, w poprzednich wątkach nie znalazłam analizy, więc proszę o rozłozenie na czynniki pierwsze:

Bielenda Bio Plantacja, Bawełna, Organiczny Balsam do Ust

Skład w załączniku
yyyy ale ten balsam jest już rozłożony na czynniki pierwsze- łacińska nazwa jest przetłumaczona w nawiasie
ma normalny skład balsamu do ust. nawilży i odżywi

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez avilka77 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny bede ogroooomnie wdzieczna gdyby ktos rzucil okiem na sklad tego kremu, dostalam go niedawno a nigdzie nie moge znalesc opinii o nim ani zadnej informacji

nazwa kremu : SARABEAUTE PARIS
krem z olejkiem arganowym


sklad : AQUA/WATER, GLICERYL STEARATE, DICAPRYLYL CARBONATE , GLICERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, SORBITOL, PEG-100 STEARATE, CETYL ALKOHOL, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALKOHOL, BENZYL ALKOHOL, ARGANIA ASPINOSA ( ARGAN) KERNEL OIL , DIMETHICONE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, XANTAM GUM, DEHYDROACETIC ACID, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYDATE, CITRONELLOL, PENETAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDRICINNAMATE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERAOIL, LIMONENE, [+/-CI 14700, CI 19140]


ufff chyba nic nie przekrecilam z gory dziekuje za pomoc
krem ma w skladzie silikony - zależy jakie jest twoje podejscie do silikonów- dla kogos kto ich nie toleruje sklad jest na nie a dla kogos komu nie przeszkadzaja ok
składniki mogace powodować zaskórniki
alergen , olej ze słodkich migdałów
krem nawilzajacy. moze byc tresciwy - dosyc tlusty


---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja1 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was mi pomoże i napisze albo zaznaczy na czerwono jeżeli to możliwe substancje szkodliwe. Podaje skład kremu bb Dr.G - zastanawiam się nad kupnem ale tez nad własnym zdrowiem.
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc




Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Talc, PEG-10 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methicone, Dipropylene Glycol, Isoeicosane, Arbutin, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Triethylhexanoin, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Magnesium Sulfate, C12-14 Pareth-3, Zinc Oxide, Iron Oxides, Palmitic Acid, Dimethicone, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Tocopheryl Acetate, Silica, Propylparaben, Betaine, Aluminum Stearate, Aluminum Hydroxide, Sodium Metabisulfite, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Rosa Centifolia Flower Water, Portulaca Oleracea (Purslane) Extract, Glycosyl Trehalose/ Hydrogenated Starch Hydrolysate, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Fragrance, Trimethylsiloxy Silicate, Dimethiconol/ Silsesquioxane Copolymer, Butylparaben, Propylene Glycol, Butylene Glycol.
co to znaczy szkodliwy? chodzi ci o to czy ma substancje które są zakazane na europejskim rynku czy takie które są wyklęte przez ''ekologów'' czy takie które mają złą opinię na wizażu?

pomijając silikony i takie składniki które część wizażanek odrzuca (np parabeny) to w mojej ocenie szkodliwym składnikiem jest przede wszystkim Imidazolidinyl Urea- który moze powodować zmianę białek , podrażnienia, silne alergie ALE są określone dopuszczalne stężenia konserwantów- mam nadzieję że sa przestrzegane. niech cie nie zwiedzie ta masa ekstraktów- ich il jest tutaj śladowa I Urea moze występować w stężeniu mniejszym niż 1 % ale już nie pamiętam jakim chyba 0.5% ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Witambardzo bym prosiła o ocenę tych kremów pod względem przeciw zmarszczkowym,ujędrniając ym i odżywiającym skórę:
1-(od prawej)jest to krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc-czy ma jakieś składniki które naprawde działają na zmarszczki?
2
jest to krem energizujący AMINCER na dzień z algami,oligoelementami przeznaczony do cery 40+ i mimo,że nie mam jeszcze tylu lat to moja cera chłonie go jak gąbka
3
krem pod oczy i w okolice ust-czy można go stosować na całą twarz?Krem ten niby zawiera kwas hialuronowy-dużo ma tego kwasu?można go stosować np pod makijaż?nie będą się robiły plamy od słońca?
prosiła bym o ocenę tych kosmetyków i tego jak sie razem uzupełniają w pielęgnacji-głównie chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające i ujędrniające skórę
z góry dziękuję
przepraszam za jakość zdjęć ale to zdj z komórki
2 pierwsze zdjęcia są takiej jakości że nic nie widzę.
przeciwzmarszczkowo w ''łatwodostępnych'' kosmetykach działają: filtry (warto pod nałożyć serum antyoksydacyjne np z wit c ), retinoidy i kwasy. pośrednio kwas ha, oleje i nawilzacze ponieważ utrzymuje nawilżenie
w skladzie kremu pod oczy jest zaraz na początku parafina i inne zapychacze także uważaj z tym nakładaniem na całą buzię.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie nie ma juz tu dobrej, znajacej sie na skladach duszy

Ale jesli by sie znalazla to poproszę o rozlozenie na czesci pierwsze skladu podkladu, poniewaz jest tak zachwalany ze az nie moge uwierzyc. Niby super absorbuje sebum poprzez jakas extra formule (przez kaolin? ale mi to odkrycie..), zakrywa niedoskonalosci i niby caly dzien mamy matowa twarz. Ale jak z zatykaniem porow? Silica jest wiec jak mniemam nie jest jakos super?

Immaculate® Liquid Powder Foundation
CZYNNIKI PIERWSZE nie wszystkie składniki znam

Isododecane(emolient- da poślizg), Cyclopentasiloxane,(silikon lotny ułatwia aplikację ) Methyl Perfluorobutyl Ether, (? chyba rozpuszczalnik??)Water, Silica,(pochłania sebum, rozprasza swiatło) Butylene Glycol, (humektant)Polymethylsilsesquioxan e(silikon), Kaolin,(mat) Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone,(silikon) Polysilicone-11, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Decyl Glucoside, Quaternium-90 Bentonite, Propylene Carbonate, Dimethicone/Methicone Copolymer, Magnesium Sulfate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tribehenin, Glycerin, Leontopodium Alpinum Meristem Cell Culture, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Lavandula Stoechas Extract. May Contain ( +/- ): Titanium Dioxide, Iron Oxides.
dalsze składniki to silikony konserwanty zapach
podkład zawsze warto przed zakupem przetestowac
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-17 o 19:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując