Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowa korekta wady wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-18, 22:03   #9
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez evvi
cześć
ja robię przymiarki do tej operacji, mam dwie znajome które ją robiły ale na śląsku (w korvicie i na ceglanej u dr Gierkowej). Ja dopiero wzięłam skierowanie na taką operację, ale już tego i owego się dowiedziałam u okulisty:
1) przed badaniem kwalifikującym na operację nie wolno nosić soczewek kontkatowych (przez jakieś 2 tygodnie)
2) można zrobić korekcję wady obu oczu jednocześnie
3) laser ma ograniczony zasięg (-8 o ile dobrze pamiętam......)
Nie ma ryzyka utraty wzroku, oczywiście najlepiej zrobić taką operację w klinice przez kogoś poleconej. Podobno od tego roku na ceglanej operacja jest płatna, ale nie pamiętam ile....
życzę powodzenia
-8 ale bez powikłań to do +- 3. ja mam 7,5 więc nie ryzykuję. Żaden okulista mi nie polecił, a wręcz odradził. leczę się u b.db. lekarzy, nie w pierwszym lepszym prywatnym gabinecie.Moja okulistka powiedziała: swojemu synowi bym nie zrobiła. Ale jak ma sie niewielka wadę, zdrowe dno oka, odpowiedni wzrok- to dobrze zrobic i obudzic się i widzieć wszystko wyraźnie. Juz nie pamiętam jak to jest:-(na szczęście wada zastopowała, a wzrastała w zastraszającym tempie...Mama ma b.wysoką, bo aż -17 i dodatkowe schorzenia oczu. Nie narzekam więc.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując