Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-07, 23:02   #53
Michał Gronowski
Trener personalny
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez zaruniaa Pokaż wiadomość
Witam!
Skorzystam z mozliwości zadania pytania kompetentnej osobie
Jestem osobą o średniej budowie jednak mam spore zastrzeżenia co do moich bardzo obfitych ud. I stąd moje pytanie co zrobić zeby zmniejszył sie ich obwód.
Planuje na dniach zakuienie steppera i przycylam się do kupna skrętnego a nie prostego. Czy to dobra decyzja?? Chiałam równiez zapytać jak ćwiczyc na tym urzadzeniu bo w żadnym wypadku nie chcialabym wzmacniac i rozbudowywac mięsni w tym obszarze tylko nogi wysmulić.
Będe bardzo wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam
Niestety nie ma czegos takiego jak spalanie tkanki tluszczowej w jednym tylko miejscu. stepper mozna uzywac jako urzadzenie do treningu aerobowego, ale powienien miec regulacje obciazenia. kilka postow wczesniej odpowiadalem na podobny problem dot partnera jednej z forumowiczek. postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania. Niestety nie jest to latwe Prosze o cierpliwosc drogir Panie i WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI WASZEGO SWIETA!

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Anuuulcia Pokaż wiadomość
a ja na swoje pytanie nie otrzymałam odpowiedzi rozumiem , że Pan nie ma wiele czasu ale akurat moje zostało pominięte... Why?:P hehehe
Niech mi Pan tego nie robi

Pozdrawiam


***Jestem dość szczupłą osobą ale ostatnio mi się przytyło , tylko wszystko weszło mi w brzuch (zwisy :P ) i mam straszne "boczki", chciałabym się zapisać na jakieś ćwiczenia tylko nie wiem co mi najbardziej pomoże (fitness, siłownia itp.) . Nie chcę przy tym zbytnio stracić na wadzę . Może jakaś rada dla mnie ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
***
Proszę zerknąć na pierwszy mój post, dotyczący treningów spalających tłuszcz. jeśli chodzi o fitness, to na pewno jest to metoda, by zwydatkować energię, ale nie zawsze czerpana jest ona podczas wysilku wlasnie z tkanki tluszczowej. Proponuje wykonywac interwaly i przylozyc sie do diety. Moj pierwszy, obszerny post, powinien odpowiedziec na wiekszosc pytan, gdyz wiekszosci z Pan zalezy na spaleniu zbednej tkanki tluszczowej z roznych miejsc. niestety nalezy obalic mit, ze cwiczac dana partie, spalimy z nie tluszcz. Schodzi on z nas z calego ciala, oczywiscie najpozniej stamtad, gdzi en apoczatku sie odklada. Taki juz nasz organizm jest zlosliwy

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenia20 Pokaż wiadomość
Chciałabym ćwiczyć zarówno interwałowo jak i aerobowo, dlatego bardzo proszę o poradę, jak powinnam komponować posiłki potreningowe w obu przypadkach Pozdrawiam
posiłek po interwałach po 40 minutach-białko węgle i tluszcze
posiłek po aerobach najlepiej tak ułozyć trening, by od razu wypadał po i był również kompleksowy. oczywiscie unikamy weglowodanow o wysokim indeksie glikemicznym.

czy chcesz wykonywac silowy trening i aeroy pozniej? jesli tak, to po silowym spozywasz odrobine weglowodanow okolo 20g i idziesz na aeroby, po aerobach zjadasz juz normalny posilek bez tluszczy z duza iloscia bialka i umirakowana weglowodano o niskim IG. Przed silownia zjedz pelen posilek z nieduza iloscia weglowodanow i bialka oraz zdrowych tluszczy, by zbytnio nie obciazac organizmu trawieniem posilku.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Godzin przed treningiem zjedz posiłek, by organizm mógł go w pełni strawić

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, bo chyba zostało niezauważone
Pisałem juz o tym, że najlepsze rezultaty przynosi połączenie cwiczen silowych i aerobowych lub interwalowych. w dni bez silowni wykonuj interwaly, a w dni z silownia po treningu silowym 40-60 minut aerobow

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Moje pytanie niestety też zostało przeoczone
Czy chodzi Ci o odcinek lędźwiowy pleców?

Wszelkie ćwiczenia na brzuch powinny polegać na zbliżaniu klatki piersiowej do miednicy, więc mogą to być zwykłe spiecia, unoszenie nog do swiecy z odrywaniem miednicy z ziemi, unoszenie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drazku, spiecia z norgami w gorze pod katem prostym w kolanie, scyzoryki, rownowaznia, kladka, kladka bokiem, spiecia na pilce balansowej.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedno pytanie
Jeśli chcę jednego dnia wykonać ćw. siłowe i aeroby, to od których lepiej zacząć ?
silowy tylko i wylacznie najpierw

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Pobawię się w głuchy telefon i przekażę pytanie od mojego chłopaka

Ja dorobić się tzw. kaloryferka?

Chłopak uprawia biegi i ćwiczy ninjutsu/krav magę. Czy są jakieś domowe ćwiczenia, które można wykorzystać do rzeźbienia mięśni brzucha? Ewentualnie maszyna, którą można byłoby kupić.
Dodam tylko, że nie jest on entuzjastą siłowni i raczej nie da się tam zaciągnąć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
dieta jest rozwiazaniem plus trening aerobowy

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Liama Pokaż wiadomość
Małe pytanko, wielkiej wagi: Jakie sa skuteczne ćwiczenia, na uporczywe i wredne "boczki"???
to nic innego jak tluszcz,wiec nalezy trzymac diete i wykonywac cwiczenia spalajace tluszcz, czyli np cwiczenia na maszynach cardio-wykonujac aeroby lub interwaly. prosze zerknac na moj pierwszy, dlugi post

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kaladusia Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym się spytac o jakieś ćwiczenie dla narzeczonego (26 lat, 104 kg, 174 cm i coraz większy brzuch) który chciałby schudnąć ale jest że tak powiem leniwy. chodzi mi dokłądnie (opróćz brzuszków) coś co pomoże w szybki sposób zgubić kilka centymetrów (ślub za niecałe 2 miesiace) Z gory dziękuję za pomoc
Chciałbym jednoznacznie obalić mit-BRZUSZKI NIE SPALAJĄ TŁUSZCZU Z BRZUCHA.

one rozbudowują mięsnie brzucha, tak jak inne cwiczenia na inne partie miesniowe.

Tluszcz mozna spalic wykonujac cwiczenia aerobowe lub interwalowe. Jesli zalezy Ci na schudnieciu narzeczonego, szykuj mu dietetyczne posilki Nic niestety nie dzieje sie szybko i bez wysilku. Istnieja jednak firmy, ktore za odpowiednia oplata robia posilki na caly dzien i jeszcze dowoza je do klienta. Moze to byc pewnym rozwiazaniem dla osob niechcacych samodzielnie gotowac.
__________________
Michał Gronowski z wykształcenia jest socjologiem, ale trenuje od 9 lat. Już od 4 jest trenerem osobistym. współpracuję także przy tworzeniu czasopisma Generation Fitness, trzykrotnie był na okładce magazynu Men's Health.

Odbył kurs instruktora sportu ze specjalnością Kulturystyka, organizowany przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz kurs ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Jego zainteresowania to oczywiście kulturystyka i fitness, ale także motocykle , technika i fotografia.
Michał Gronowski jest offline Zgłoś do moderatora