Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-10, 17:10   #3576
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Już parę razy chciałam poruszyć temat składów w niektórych rosyjskich kosmetykach. Wydaje mi się, że rosyjscy producenci trochę nas "oszukują". Spójrzcie np. na skład tego szamponu:

Skład INCI: Aqua with infusions of Ghassoul Clay, Olea Europaea Fruit Oil, Organic Cistus Ladaniferus Oil, Organic Argania Spinosa Kernel Oil (olej arganowy), Eucalyptus Globulus Leaf Oil (eukaliptus), Commiphora Gileadensis Bud Extract (balsamowiec), Citrus Aurantium Dulcis Flower Extract (kwiat pomarańczy), Rosa Damascena Flower Extract (róża damasceńska); Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Glycol Distearate, Xanthan Gum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid.

Wydawałoby się, że glinka jest już na drugim miejscu... Ale chwileczkę, co oznacza to "aqua with infusions"? Moim zdaniem chodzi o to, że w wodzie rozpuszczono pewną ilość (pytanie jaką?) składników i potraktowano to jako jeden składnik - "wodę z naparami". W takim razie na pierwszym miejscu składu w rzeczywistości jest owa woda z naparami, a na drugim pierwszy składnik po średniku, czyli Magnesium Laureth Sulfate. To w sumie tłumaczy niską cenę tych produktów, mimo pozornie rewelacyjnego składu.

Wracając do Twojego pytania, Olasia, myślę że te szampony są oryginalne, tylko producent trochę ściemnia.

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Lavery szampony też są perłowe a są bardzo dobre.
A możesz podać skład szamponu?

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------




A ja z rozczesaniem później włosów? Ja obawiam się że ze nie dam rady później w te poplątane włosy grzebienia nawet wbić

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

A ja chciałam Wam przedstawić produkt który odkryłam 3 miesiące temu a jest do odżywka do rzęs Xlash http://www.kosmetyki-natury.eu/pl/p/...lash-3-ml/1604

Jeżeli marzycie o długich i gęstych rzęsach to jest to produkt który sprawi cuda z Waszymi rzęsami. Dodałam już swoją opinie na KWC bo jest to mój największy HIT 2012
Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Olejek rycynowy nie zdziała takich efektów jak xlash, wiem bo też przez jakiś czas nakładałam go na rzęsy. Ogólnie też mam bardzo wrażliwe powieki i oczy ale nie mam skutków ubocznych w postaci uczulenia, pieczenia czy też czerwonych oczu przy xlash.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
zamówiłam xlash Nat to wszystko przez Ciebie
Meya

Też to zauważyłam dlatego nie czytam za bardzo opisu tylko od razu przechodzę do składu,np: w tym kremie przeciwzmarszczokwym pod oczy Organic Therapy w opisie widnieje tylko owoce ACAI i ekstrakt czarnej borówki a w składzie prawie na końcu retinol,który nie wszyscy mogą używac zwłaszcza w okolicach powiek(dla mnie ta vit. A to duży plus akurat)
No ale i tak rosyjskie kosmetyki to odkrycie 2012 i moje włosy i ciało je uwielbiają zwłaszcza te z receptur b. Agafii.

Jeżeli chodzi o XLASH to potwierdzam ,widziałam na własne oczy rzęsy koleżanki i kuzynki myślałam ze sobie przedłużały
Od kuzynki dowiedziałam sie że w tej odżywce jest lek na jaskrę i trzeba jej używać bardzo ostrożnie bo ona już miała kilka razy porządnie podrażnione oczy.
Jest podobno naturalny odpowiednik tej odżywki w podobnej cenie tylko nie pamiętam nazwy.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora