Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-11, 13:38   #67
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez katrina
Ponawiam pytanie: dlaczego acnederm rano pod podkład ma zaowocować "murowanymi pryszczami"?
Kartino zacytuję moja wczesniejszą wypowiedż na ten temat:

"Skinoren to to samo co Acne-derm, podaje link gdzie znajdziesz duzo ciekawych informacji na temat tego preparatu, ale trezba byc tam zarejestrowanym.

http://free4web.pl/3/2,70147,162902...2B399FB 778EA8

Wynika z tego, ze podczas kuracji kwasem azelainowym nie powinno się stosować żadnych kremów, mleczek, toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy.
Sama jakies dwa lata temu używałam przez ponad pół roku acne-derm, zawsze na noc i zawsze na wczesniej posmarowaną twarz kremem intensywnie nawilzającym Iwostin. Na dzień natomiast stosowałam Iwostin z filtrami. Efekty było bardzo zadowalające, cerę miałam idealną, lecz troche bladą, bo jak wiadomo, jest to krem rozjasniający nie tylko przebarwienia.
Niedawno stan mojej cery pogorszył się i ponownie kupiłam acne-derm, początkowo stosowałam z jakimiś innymi kremami i rzeczywiście, zaczęły mi sie pojawiać jakiś dziwne, trudno gojące się wypryski. Teraz aplikuję kwas na czysta umytą buzię, nie nakładam go na wysuszone miejsca (okolie nosa), oczywiscie nie wyobrażam sobie, żeby nie nałożyć kremu pod oczy. I czekam na równie zadawajające efekty."

Jeśi chodzi o interakcje kwasu azelainowego ze składnikami kremów, podkładów i innych kosmetyków, to nie wiem, czy sa badania potwierdzające, że tak naprawdę jest. Ja osobiście zaobserwowałam coś takiego i wiem, że wiele osób pisało o podobnej reakcji (powsawaniu dziwnych wyprysków), wiem , że na prośbę Smoczycy wypowiadała się na ten temat Basia Kwiatkowska, która poradziła, by zachowywac sie tak jak w przypadku retinoidów, jeśli krem nawilżający na A-D to po około godzinie a A-D zawsze na czystą twarz.
Odradzam stosowanie na A-D podkładu, bo po pierwsze nie zapewnia on żanej ochrony przeciwsłonecznej, która jest niezbędna zawsze, ale podczas używania kwasu obowiązkowa. A po drugie, interakcje składników podkładu z kwasem azelainowym, jeśli rzeczywiście takie występuja to potencjalnie istnieje większe prawdopodobieństo, że wystąpią w przypadku podkładu, którego skład jest bardziej złożony niż dobrego kremu nawilżającego.

Możesz się z tym nie zgodzić, zreszta jeśli bardzo Ci zalezy na tym, zeby stosować A-D rano to spróbój, byc może Twoja cera nie zareaguje w ten sposób.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora