Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Podwiązanie jajowodów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-02, 18:25   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez gapa25 Pokaż wiadomość
Mam 25 lat i mimo że od 2 lat jestem mężatką na dzień dzisiejszy jestem pewna że nie chcę w przyszłości NIGDY mieć dzieci. Od około 3 lat stosuje pigułki antykoncepcyjne. Najpierw był Logest -miałam wilczy apetyt i w ciągu 2 miesięcy przybrałam na wadze ponad 5 kg. Lekarka zmieniła mi pigułkę na Jeaninne. Po niej libido spadło mi prawie do 0, bolały mnie ręce i nogi, nastąpiły potworne migreny - to było już zupełnie nie do zniesienia. Po za tym mam niedomykalność zastawki mitralnej i choroby żył w wywiadzie rodzinnym - podobno to są bezpośrednie przeciwwskazania do stosowania pigułek, choć zaden lekarz o choroby serca i żył w rodzinie nigdy mnie nie zapytał!
Teraz stosuję plastry EVRA, ale po nich też czuję się kiepsko - biegunki, krwawienia, mdłości, bóle głowy - trochę mniejsze , ale wciąż bardzo silne. Myślałam o założeniu spirali, ale całe życie miałam anemię no i w dodatku okres gdy nie brałam pigułek trwał około 9 dni. Mirena chyba odpada, bo jak uczy doświadczenie kiepsko reaguje na hormony. Kalendarzyki, prezerwatywy i inne tego typu metody nie wchodzą w grę gdyż nie są one metodami pewnymi , przynajmniej dla mnie - jak pisałam nie chcę mieć dzieci. A aborcję uważam za zło konieczne, tak czy siak nie chcę nigdy musieć się jej poddać. Mam dość bólu i cierpienia spowodowanego skutkami ubocznymi stosowania antykoncepcji. Zyje w strachu przed zakrzepicą. Poważnie myślę o chirurgicznym "pozbawieniu się płodności".
Cóż, to smutna ostateczność. Mam wrażenie że żaden z lekarzy nich nie chce ze mną rozmawiać. Czuje się "spławiana". Uważam iż decydowanie o własnej płodności jest jednym z podstawowych praw człowieka. Jak mówiłam, podwiązanie jajowodów to ostateczność, bo definitywnie i na zawsze przekreśla możliwość posiadania dzieci. Ale sądzę że nie mam już wyboru. Nie chcę poddać się zabiegowi w jakimś pokątnym gabinecie gdzie nie miałabym żadnej gwarancji co do jakości i skuteczności przeprowadzonego zabiegu. Po prostu mam dość rozsądku by obawiać się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Czy ktoś wie gdzie, jak i za ile można poddać się legalnemu zabiegowi? Czytałam że w Austrii jest to możliwe, tylko jakie dokumenty są potrzebne i gdzie się zgłosić? Przyznam się że cena zabiegu też nie jest mało ważna...

No a jeśli jest jakiś inny pomysł na antykoncepcję dla mnie to chętnie poczytam.
Tak, konowalow, ktorzy od reki, bez badan wypisuja hormony jest od groma, czemu tylko nie ma dobrych specjalistow, ktorzy by leczyli

Czy Twoj maz zna Twoje zdanie na ten temat? Wiedz, ze ten rodzaj antykoncepcji nie tylko bezposrednio bedzie dotyczyl Ciebie ale i jego. Wazne jest tez jego zdanie

Co do podwiazania jajowodow to powiem, ze ta metoda anty tez nie daje 100% skutecnosci. Z reszta nie ma takiej antykoncepcji, kora by dzialala w 100%. (Polecam watek "vademecum antykoncepcji"). Zabieg ten wykonac mozna tylko za granica, wiem, ze w USA, moze i w innych panstwach UE, ale tego nie jestem pewna. Na bank w Polsce zabieg ten jest zabroniony (polityka prorodzinna )
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując