Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-07, 09:20   #310
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Hej! Potrzebuje pomocy....

Miałam robiony w poniedziałek [4 dni temu] peeling jessnera [skład:
Roztwór alkoholowy zawierający:
- Kwas salicylowy - 14%
- Kwas mlekowy - 14%
- Rezorcynol - 14%]
+ plus coś jeszcze, dla wzmocnienia efektu [niestety nie wiem, co to było]. W kazdym razie najwiekszy problem mam z policzkami i tam dermatolog polozyl najwieksza ilosc kwasu [strasznie piekło]. Wyszłam z gabinetu ze zbielonymi policzkami a nastepnego dnia miałam je całe brązowe, jakby poparzone. Wyglada to przerazajaco, jestem okropnie przestraszona, bo skóra od tamtego czasu w ogóle nie zaczęla sie łuszczyc. Czy cos poszlo nie tak? Czy te wielkie brazowe plamy wielkosci calego policzka mi zejda?



Musisz bardzo nawilżać skórę, najlepiej lanoliną z olejami i nie drapać!
W aptece można kupić linomag, kosztuje parę złotych.
...miałam kiedyś poparzony dekolt, właśnie kwasem w postaci wielkiej brązowej skorypy natłuszczałam ją non stop linomagiem wymieszanym z olejami jakie miałam pod ręką i zeszło choć na dekoldzie została mi zmarszczka, ponieważ skóra była mocno ściągnięta a ja na początku zaniedbałam natłuszczanie

-linomag powoduje rozmiękczenie strupa, dlatego musisz uważać żeby nie drapać skóry, nie robić żadnych peelingów a wszystko będzie dobrze

Moim zdaniem dermatolog przesadził ze stężeniem doprowadzając do poparzenia skóry.
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując