Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spienianie mleka do kawy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-03, 18:01   #7
dieMadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: Spienianie mleka do kawy

W sklepie Tchibo kupiłam ostatnio spieniacz do mleka, ale nie na baterie, tylko do spieniania "ręcznego". Po prostu wysoki metalowy pojemnik, z przykrywka, na końcu której przymocowanjest sitko średnicy tego naczynia. Spieniam według przepisu, a więc:
1) podgrzewam mleko, ale nie tak, żeby było zbyt gorące. Używam takiego o,5 % ale pewnie im bardziej tłuste, tym lepsze.
2)Ubijam około 1 minuty, dosyć energicznie poruszajac koncówką na pokrywce w górę i w dół
3) Czekam ok 3 minut i mam pyszną, trwałą piankę, a na spodzie ciepłe, trochę spienione mleko.
4) żeby zrobić cafe latte wlewam do wysokiej szklanki to speinione mleko z dna spieniacza, a potem łyżką nakładam piankę. Musi zostać sporo miejsca- na kawę W osobnym kubku parzę kawę, wbijam w piankę łyżkę lub łyżeczkę i powoli wlewam po niej kawę, tak,żeby całość się nie wymieszała, tylko żeby zostały te warstwy: mleko, kawa, pianka. Pianka trzyma się dość długo, zresztą nie wolno ubijać tego mleka za długo- jak 1 minuta, to 1 minuta, a nie 10. Urządzenie kosztowało mniej niż 30 złotych. miałam kiedyś taki speiniacz na baterie, ale chyba pół dnia robiłabym tą piankę. Polecam mój sposób, pozdrawiam
dieMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując