Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stieg Larsson-trylogia Millenium
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-17, 21:30   #10
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez gabrielkowa Pokaż wiadomość
Przeczytałam Millenium -mężczyzni, którzy nienawidzą kobiet w sierpniu, gdyż dostałam książkę w prezencie urodzinowym. Bardzo mi sie podobała, szybko przeczytałam i mam ochotę na ciąg dalszy, tylko szkoda, że tak drogo
Jeżeli zamówisz książkę na stronie empiku z odbiorem osobiście w konkretnym sklepie, to zapłacisz 10 zł mniej, czyli zamiast ok.50 zł- 40 zł - ja tak zrobiłam.

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Już była Ja widziałam w zeszłą sobotę - bardzo dobry film, moim zdaniem. Z tym, że ja jeszcze nie czytałam - właśnie zaczynam pierwszy tom. Ale mój tata, z którym byłam w kinie, czytał już wszystkie części i powiedział, że film bardzo dobrze oddaje książkę, udało się wszystko ładnie poskładać.
Już widziałam, bardzo udana ekranizacja, choć zmienili kilka ważnych szczegółów- np. kto rozpoznał cytaty z biblii (córka Mikaela a nie Lisbet); że Mikael nie pamiętał opiekunki z dzieciństwa; Anita nie umarła- zamieszkała w Anglii i to ona, będąc stewardessą wysyłała Henrikowi zasuszone kwiaty w imieniu Harriet; Martin celowo wjechał pod ciężarówkę a Lisbet obserwowała to tylko z daleka (a nie tak, że mogła mu pomóc i tego nie zrobiła); głównym motywem zgody Mikaela na pracę u Vangera były nie pieniądze lecz informacje, które pomogłyby mu skompromitować Wennerstroma, a które okazały się bezwartościowe.
Świetnie wybrana aktorka do roli Lisbeth
Super zdjęcia.
Chyba wolałabym najpierw zobaczyć film, bo znając treść ogląda się inaczej, a w powieści jest więcej szczegółów, więc i tak czytałoby się ją z zainteresowaniem.
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując