Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-07, 23:46   #2778
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Co to za jedwab? W zasadzie powinnaś zabezpieczać końce po każdym myciu - niezabezpieczone niszczą się i rozdwajają.
Biosilk. Zawsze staram się mieć jedwab, ale czasem siła wyższa i parę dni, ewentualnie tygodni nie mam.

Cytat:
Długość i tak nie przetłuści się tak szybko (szczególnie przy takiej długości, jaką masz)
Heh. Owszem ciężka sprawa zapuścić całe kudły, ale po dwóch dniach na wysokości głowy widać. Wprawdzie nie boję się wyjść z tak zapuszczonym łbem, humani sum, humeni nihil... etc., ale czasami przeszkadza.

Cytat:
Ogólnie większość dbających o włosy wychodzi z założenia, że szampon ma myć i tylko myć, a całą resztę zrobią odżywki, maski, oleje...
Ja z takiego, że pomóc niespecjalnie, ale zaszkodzić i owszem . Rzekome działanie od głowy bolenia i kurka stojenia to takie tam dla mnie... Są.
A te szampony co mam to całkiem nowe wynalazki. Biovax może 2 miesiące, Timotei od stycznia. Po prostu ze wszystkich wcześniej stosowanych działają najlepiej i włosy są wyraźnie w lepszej kondycji. Wcześniej były Fructis do normalnych i Elseve do cienkich z tendencją do przetłuszczania.
Co do oczyszczania, własnie nasuwało mi się na myśl pytanie czym to robić, ale sama z siebie już przewidziałaś, więc się zastosuję. I odżywkom też się przyjrzę.

Cytat:
A propos skalpu i przetłuszczania - ja takiego problemu co prawda nie mam, ale słyszałam, że dobre efekty daje maseczka z drożdży.
Tak. Plus wrzucić olejek rycynowy. Poprawia również kondycję.

Cytat:
Na pewno mocno brakuje mi olejowania w Twojej pielęgnacji. Wiem, że możesz nie być przekonana, ale nie zajmuje to długo ani nie jest drogie.
Też czuję, że brakowało No ale wynikało to z niewiedzy. Udało mi się natrafić na to wczoraj. Bo skoro moim paznokciom pomogło to czemu miałoby nie włosom. No i po nitce do kłębka... Przekonało mnie od razu. Na razie będę chyba celować w olejek arganowy ze względu na to ryzyko możliwego przeproteinowania, ale pomyślę też o rycynowym. Ten to jest dobry na wszystko.

Cytat:
W sumie sporo na raz, pielęgnujesz włosy zwyczajnie, nie włosomaniaczo, więc zrobiłam Ci małą pigułkę w razie byś się zainteresowała.
Muszę się zainteresować, bo trochę podupadły, a zaczynalo mi już brakować pomysłów

Za wszystkie rady, sugestie, pomysły, natchnienie i inspirację dzięki. Sadzę, że dobre piwo Ci się należy
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.





Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2013-05-07 o 23:47
Drakan jest offline Zgłoś do moderatora