Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-22, 20:21   #57
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez pluszynka Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem waszej wyobraźni przestrzennej. Patrząc na projekt jakoś nie umiem wyobrazić sobie pomieszczeń.. Wprawdzie do rozpoczęcia budowy domu mam jeszcze sporo czasu, ale bardzo proszę o uwagi do dwóch projektów, które wybraliśmy z TŻ:

mój faworyt: http://projekty.muratordom.pl/projek...48&IdKolekcji=

i drugi (mniej nam się podoba, ale wydaje się prostrzy w realizacji)
http://projekty.muratordom.pl/projek...74&IdKolekcji=

Oba są niewielkie, ale wybieraliśmy je z myślą o nas dwojgu (z możliwością powiększenia do 3).
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem złośliwy, ale krytyczny

Druga informacja: nie podoba mi się styl lat 80-tych, który można kupić po cenach wyprzedaży zeszłotygodniowego chleba na muratorze. Wolę architekturę nowocześniejszą, co nie znaczy, że droższą...

Mam kilka uwag:
- 1/3 parteru to garaż - rozumiem, że bardzo lubicie swoje autko
- drewniana fasada wymaga odnowienia co 2-4 lata; drapanie, gruntowanie, malowanie; nie wiem, czy to jest warte takiego zachodu (jeśli ktoś wam wmawia, że drewno na elewacji jest wieczne, zmieńcie speca od drewna natychmiast!)
- bryła budynku trąci murator-standardem i archeologiczną architekturą lat 80-tych (mały, niepraktyczny, biały domek)
- poddasze z pochyłymi ścianami (mówię to, bo mieszkałem na takim 4 lata) to koszmar. Obita głowa, w lecie duchota - ble!

Rady:
- idea projektów etapowych (kroczących) - rozbudowywanych w miarę potrzeb
- zorientować się w kosztach przeróbki projektu muratorstandardu i porównać z kosztem zamówienia autorskiego projektu domu (często porównanie wypada na korzyść autorskiego)

Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując