Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - uczulenie
Wątek: uczulenie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-16, 10:05   #17
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Re: CO TO JEST POZMOZCIE????

Odkopuje watek. Raz na jakis czas pojawia mi sie na twarzy, w roznych miejsach, suchy czerwony placek z luszczacym sie naskorkiem. Bylam z tym pare razy u dermatologa, zawsze dowiadywalam sie ze to jest jakas reakcja uczuleniowa i dostawalem sterydy Laticort, Hydrocortison itp., wczesniej jeszcze preparaty typu Locoid Crelo, Crelobase, Lipobase i inne natluszczajace. Widze, ze od kilku dni znowu cos w tym stylu zaczyna mi sie robic na policzku. Myslalam, ze zwalcze to silnym kremem natluszczajacym, ale widze, ze w ogole nie dziala. Zabralam sie wiec za Hydrocortisonum 0,5%. Wydaje mi sie, ze jest to male i w miare bezpieczne stezenie (o ile w przypadku sterydow mozna mowic o bezpiecznym?). I tu moje pytanie, bo nie za bardzo pamietam, jak to bylo wczesniej - planuje uzywac tego kremu maks. 4 dni, 2 razy dziennie bardzo cieniuchna warstwa. Co robic potem, po odstawieniu, zeby zmiany nie wrocily, skora sie nie przyzwyczaila i zeby obronic sie przed mogacym nadejsz tradzikiem sterydowym? Czy wystarczy odstawienie, picie calcium i do tego tluste masci na miejsce po suchcych plackach?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując