Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik i inne niedoskonałości :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-21, 22:46   #29
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Pamiętaj, że zmaganie z trądzikiem jest zawsze długotrwałe. Nie powinnaś szukać czegoś innego, bo lek, który otrzymałaś od lekarza, nie działa lub działa powoli. Osobiście nie polecam Ci żadnych kosmetyków drogeryjnych, gdyż zawierają one SLS, które jest detergentem (środki powierzchniowo czynne), które mają działanie m.in. uczulające. Myjąc buzię tak mocnym środkiem wysuszasz ją, następnie gruczoły łojowe chcą 'nawilżyć' skórę, przez co następuję wzmożone wydzielanie łoju, później dochodzi do zapychania ujść mieszków włosów poprzez łój oraz bakterie znajdujące się na powierzchni. Osobiście polecam stosować się do rad lekarza.
Sama zmagałam się z trądzikiem i mogę poradzić Ci, że w moim przypadku sprawdzała się linia dermokosmetyków la roche posay effaclar duo oraz żel z tej serii. Oczywiście wcześniej nie obyło się bez antybiotyków u lekarza. Musisz również pamiętać o tym, aby nawilżać skórę, polecam Ci krem ziaja med, łagodzący objawy trądziku. Jesteś młoda i nie kombinuj z kosmetykami typu pudry, bo często, (choć nie zawsze) są one właśnie przyczyną powstawania zaskórników. Mam nadzieję, że coś pomogłam, pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez FioletowaGruszka Pokaż wiadomość
I jak to wygląda jeśli chodzi o zaczerwienienie? Da się po tym wyjść do ludzi?
to wszystko zależy w jaki sposób jest czyszczona twarz oraz czy kosmetyczka ma dużą wprawę
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując