Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-23, 12:33   #3824
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy długo czekałyście na odpowiedź ze sklepu Kalina?
I jakie filtry warto potestować?
U mnie pierwszy raz jak napisałam do kaliny (przez "zapytaj o produkt") mail przyszedł do mnie zamiast do nich, i drugi raz, już z mojego konta wysyłałam przez "odpowiedz" i znów poszło do mnie. Więc ręcznie wbiłam w nadawcę ich maila i dopiero poszło-pani odpisała że właśnie jakąś jakby awarię mieli.

Z filtrów to pamiętam, że jeszcze dziewczyny o phenome się chyba pozytywnie wyrażały
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zawsze myję włosy szamponem dwa razy.... czasami 3 jak kiepski szampon, albo olej na łbie. Rzadko kiedy po pierwszym umyciu mam wrazenie wystarczająco czystych włosów - pierwsze nałożenie szamponu z reguły oczyszcza mi włosy tylko tak z grubsza i usuwa odżywkę z ich powierzchni, dopiero drugie to takie właściwe mycie włosów. Zresztą widze ogromną różnicę nawet w samym pienieniu sie szamponów - za pierwszym razem przewaznie bardzo słabo się pienią, a podczas drugiego mycia pienią się duuużo lepiej , bo już ta tłusta warstwa (głownie odzywki) jest usunięta.
Justynka ja wiem, że odżywka nie idzie na skalp, ale jednak nie da się uniknąć kontaktu całkowicie... ja nawet jak źle spłucze odżywke to włosy mi sie szybko przetłuszczają, a nakładam własnie od ucha w dół. Ja nie twierdzę, że moje obawy są słuszne - no bo to są tylko obawy muszę spróbować, tylko ciężko się za to zabrać
U mnie to samo-pierwse mycie to dla mnie jak "pranie wstępne", a potem dopiero drugi raz i wtedy już wszystko mi się mniej lub bardziej pieni.
Po jednym razie mam zazwyczaj wrażenie niedomytego łba.

edit-i właśnie jak closzek napisała-też mimo dwukrotnego mycia, też mi wcale więcej nie idzie i ja w ogóle bardzo wolno zużywam kosmetyki-a już odżywki do włosów i maski to całkiem wolno , no i nigdy nie mam tylko jednej w użyciu, to już inna historia
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Musisz więcej gaci kupić i część trzymać w łazience. U mojego tż stoi w małej łazience (w bloku) komoda z bielizną i lekami. Nie ma jak się odwrócić, ale nigdy niczego nie zapominają
A jeszcze mam pytanie odnośnie takiego mycia włosów szamponem 2- 3 razy. Czy to jest sens nakładać olej na noc, żeby później włosy potraktować tak mocno szamponem? Tzn, sens na pewno jest. Nie wiem jak się wysłowić Czy to nie osłabia działania oleju? Czy nei draznimy i nie uszkadzamy w ten sposób włosów? Pamiętam, że chyba Korah kiedyś pisała, że zmywała sese odżywką i włosy były jak tafla. Ale gdybym ja miała zmywać olej odżywką to owszem miałabym tafle... ale taką tafle tłuszczu jak na starej patelni.
ja też
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Moim zdaniem oleje nie działają tylko powierzchownie, więc mycie szamponem nie niweluje efektów ich stosowania. Jeśli nie zmyje dobrze oleju to jest tak jak mówisz - nie mam ładnych i zdrowych włosów tylko tłuste zwyczajnie..... a nie o to mi chodzi
Ja to widzę tak - olej zostawiam na parę godzin, żeby sobie wniknął do wnętrza włosa i dotarł do cebulek. To co mi osiada na powierzchni włosa jest poza moim zainteresowaniem i dlatego to usuwam. Oczywiscie częstsze mycie szybciej wypłukuje dobroci z wnętrza włosa, no ale coś za coś.... jednak fakt, że szybciej wypłukuje to nie znaczy, że niweluje. To znaczy tylko, że częściej powinnam nakładać oleje Ja myje co dwa dni 2 razy, Ty myjesz codziennie 1 raz - na jedno nam wychodzi.
Poza tym i tak zawsze nakładam odżywkę, więc wydaje mi się, ze nie robię włosom krzywdy. Nie wyobrażam sobie mycia włosów tylko raz, naprawdę. Moja fryzjerka zaleca nawet nie dwu a trzykrotne mycie włosów zresztą u niej w salonie tak właśnie zawsze robią. Ona też uzasadnia to faktem, ze podczas pierwszego mycia tylko usuwa się tłuszcz, odżywki i środki do stylizacji, a dopiero kolejne mycia są takie właściwe. Oczywiście moja fryzjerka nie jest żadnym autorytetem, ja tym bardziej, ale skoro na to samo niezależnie od siebie wpadłyśmy i moje doświadczenia praktyczne za tym przemawiają, to może cos w tym jest....
Ale napewno wiele zależy tez od włosów.
Spróbuj przez kilka dni myc dwa razy szamponem - zobaczysz czy u Ciebie ma to sens. Chociaż Twoja metoda mycia włosów chyba będzie kiepsko współgrała z podwójnym uzyciem szamponu
i znów muszę się zgodzić w 100%

I dlatego zawsze jak pies do jeża podchodziłam do mycia odżywką.....
I OMO w sumie też-bo ja to już jak za dużo odżywki walnę to mam obciążony przyklap, a co dopiero taka w sumie podwójna porcja....

Użyłam ostatnio próbki odżywki phenome rebalance (od any :cmok) i właśnie nie wiem, czy za dużo dałam, ale włosy miałam przeokropne-dawno takiej kupy nie miałam na głowie-obciążone, strąki i jednocześnie puch nad puchy i sie plątały...
----
i jednak porzucam naturalny tusz, nawet już fajnie zaczęły rzęsy wyglądać po umalowaniu, ale co z tego jak za parę godzin większość jest pod okiem (na zamalowanych korektorem cieniach robi się nowa ciemna warstewka-od tuszu )
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2012-08-23 o 12:37
evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora