Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-27, 15:25   #1172
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
a co to za paletka?

dziewczyny a farby fryzjerskie wychodzą również trochę ciemniej?
bo wcześniej kupywałam drogeryjne i tam musiałam nanieść spooorą poprawkę bo jasny brązik był niemalże czarny i teraz nie wiem czy kierować się kolorem docelowym czy może trochę jaśniejszy wybrać
Alfaparf Evolution of Color

z tego co mi wiadomo, farby profesjonalne z dobrze dobrana wodą utleniajaca daja odcien bardzo zblizony do tego, ktory byl na palecie. palety drogeryjne sa bardziej przeklamane, a odcien na pudelku to juz w ogole

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny! pomożecie...nie banujcie ale proszę pomóżcie! planuję uskutcznić plan oszczędnościowy i zafarbować włosy w domu..Poszłam do sklepu fryzjerskiego i wyszłam z zakupami i radami Pani. Wydaje mi się,że Pani wiedziała co mówi a ja farbuję włosy w fryzjera więc mniej więcej wiem co chcę zrobić.
Kupiłam farby https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...arely-imp.html (oczywiście nie mają opinii!!no świetnie;> )
i teraz tak...Mam włosy ufarbowane na jasny brąz i ciemne odrosty. Zasadniczo nie farbuję nigdy całej głowy tylko robię coś jak by balejaż na całej głowie,żeby nie było widać odrostu. Mam tendencje do tego ,że mi wyłazi rudość więc kupiłam farbę w odcieniu takiego jasnego brązu i drugą w szarym blondzie i chcę je zmieszać. Mam też dwie wody w kremie 3 i 6 %.
I wymyśliłam sobie tak:
1. wyciągam pasemka (tak dużo, dużo niemal wszystko,żeby mi się tylko od skóry nie ufarbowało)
2. Na odrosty daję mieszankę farby 50 ml brąz, 25 ml szarość i 75 ml 6% utleniacza
3. Na resztę daję to samo ale 3% utleniacza.
4 . Trzymam pół godziny (a może dłużej i lekko podgrzać?)

czy dobrze wykombinowałam? A może lepiej zmieszać wody do 4,5 %? (PS Mam utleniacze różnych firm). Czy mogę dodać do farby łyżkę odżywki?
powiem Ci tak: jezeli za bardzo nie masz pojecia co i jak i doswiadczenia w sprawach kosmetyczno-fryzjerskich, nie bawilas sie np. w robienie wlasnych kosmetykow, nie masz duszy eksperymentatora, to nie rob tego sama. zafarbowanie wlosow samodzielnie na jakis łatwy, jednolity kolor nie jest trudne, a to co Ty planujesz w praktyce moze byc jednak trudne, gdy efekt ma byc ladny.


Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
Ja Ci niestety nie pomogę ale dziewczyny tutaj się znają więc na bank uzyskasz odpowiedź!


Dziewczyny ostatni raz proszę o podpowiedź, który odcień użyć by mieć włoski jak poniżej plizz
dostalas juz przeciez podpowiedzi ja tez bym stawiala na Alfaparf 8.33 albo Mairel 8.30
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując