Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Diane 35 - antykoncepcja czy nie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-29, 17:00   #18
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Diane 35 - antykoncepcja czy nie?

Cześć dziewczyny!
Ja Diane brałam jakiś czas temu przez prawie 4 lata bez żadnych przerw, w ciąże oczywiście nie zaszłam cerę miałam super, ale regularnie co roku robiłam dość szczegółowe badania: krew, mocz, cytologia, usg piersi i usg ginekologiczne. Po jakichś 2 latach zaczęłam odczuwać bóle wątroby po zjedzeniu "ciężkich" smażonych rzeczy, i troszkę przytyłam, ale nie przestałam brać Diane. Odstawiłam je po tych 4 latach, bo zaczęłam myśleć o dziecku, a gdzieś czytałam, że te tabletki są naprawde mocne i przynajmniej pół roku przed ciąża należy przestać je brać. Więc nie biorę już ponad 2 lata. Skutki odstawienia zaczęłam dostrzegać jakieś 4-5 miesięcy po odstawieniu: cera zaczęła sie psuć i okropne bóle brzucha i krzyża podczas okresu, jednak do tej pory nie schudłam, piersi mi nie zmalały (bo podczas brania nie zauważyłam zeby mi urosły), okres na szczęście jest w miare regularny, bo kolezanki ostrzegały mnie, ze po odstawieniu tabletek horm.okres zaczyna wariować, albo spóźnia sie 3 miesiące, albo jest co 2 tygodnie, albo to albo tamto, mnie to nie dopadło.
Największym minusem odstawienia jest jednak to, ze jak brałam to częściej odwiedzałam ginekologa, robiłam badania, a teraz odkąd odstawiłam-już 2 lata nie byłam u lekarza, bo sie ciągle zbieram i jakoś mi to nie wychodzi.
Wow, ale wykład strzeliłam!!!
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując