Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-09, 19:30   #3325
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
[COLOR=Silver]Chodziło mi o ogólną analizę składu, czy w ogóle warto sobie nim zaprzątać głowę. Skład podrzucam jeszcze raz gdyby ktoś był zainteresowany.
Wg mnie (i wielu źródeł) wszystkie filtry Iwostinu są godne uwagi, bo dają bardzo dobrą ochronę i stabilną, a przy tym składy mają przyjzne, nieudziwnione - jak na apteczną markę przystało
Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
czy ktoś miał do czynienia z tym filtrem: Bioderma, Photoderm Kids Spray SPF 50+ (Specjalna ochrona przeciwsłoneczna dla delikatnej skóry dzieci w sprayu) ?PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL. [BI552])
szukam czegoś o większej pojemności, bez parafiny, do ciała i twarzy w jednym
(TŻ trądzikowe plecy, ja trądzikowa twarz - obydwoje po kuracji Atre, wybierami się na Sardynię na wakacje)

oprócz tego zastanawiam się czym się myć na tych wakacjach, żeby zmywać dobrze filtr ale nie podrażniać i nie wysuszać skóry SLSami itd...?
bo Babydream żel od stóp do głow będzie raczej za słaby, prawda? a też zależy mi na czymś, co mogłabym stosować do twarzy i ciała, więc może jakieś mydełko...? albo olejek byłby super, ale nie mogę znaleźć nic sensownego.

edit: z innych filtrow rozważam też:
1. [/SIZE]Lirene Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
2.
La Roche Posay, Anthelios XL Lait Veloute SPF 50 PPD 34 [Smooth Lotion] (Mleczko ochronne z filtrem do twarzy i ciała)
Z Biodermy mam krem dla dzieci - ale to tylko 100 ml. Jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ten spray chyba ma niższe PPD? Ogólnie po retinoidach ja bym nie ryzykowała i wzięła najwyższą możliwą ochronę PPD, a z tych co zaproponowałaś to Anthelios będzie najlepszy. Ja jestem jego zwolenniczką - ostatnie dwa lata go używałam, m.in. ze względu na ekonomiczne opakowania. Nic nie podrażnia.
Filtrów nie zmywam niczym specjalnym. Od dawna do mycia twarzy i ciała używam żelów do higieny intymnej Isana z Rossa. Jak zależy Ci na czymś delikatnym i uniwersalnym to bardzo polecam.
Cytat:
Napisane przez mikonka Pokaż wiadomość
Jakie polecacie filtry dla dzieci ?
Jak w poprzednim poście - Biodermę. Z polskich Sorayę - to bardzo dobre filtry, niestety po zmianach sprzed 2-3 lat zaczęły masakrycznie bielić, ale w przypadku dziecka to chyba nieistotne
Ziajka chyba jest niestabilna - dobrze pamiętam?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora