Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek o karmie Royal Canin, RC - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-06, 19:22   #23
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ale wiesz o co chodzi? o to ze pies czy kot sam sobie składu nie przeczyta, ze je to co mu dajesz, więc warto dawać mu jednak dobre jakościowo jedzenie.
Dziecki tez nie patrzysz co dajesz? jednak czlowiek ma tak, ze o innych się bardziej martwi niz o siebie.
Ketchup to dodatek (ja akurat sklady czytam)
Na codzien jesz mięso, ziemniaki czy makaron a tam nie ma co w skladzie analizować. sama sobie komponujesz posilek. psu czy kotu trzeba jednak go kupić, wiec warto poswiecic tą chwile i zastanowić się, czy to co kupujesz jest warte swojej ceny. Ja nie jestem az tak nawiedzona, suchą karmę kotu daje jednak dobrej jakosci, a nie wybitną bo mnie nie stać, ale mokrą staram mu się kupować taką w granicach 80% mięsa, bo wcale nie jest dużo droższa niż whiskas. Whiskas ma tylko 4% mięsa. kawałek mięsa ma 100% mięsa. wiec mozna sobie wyobrazic, czym jest pozostael 96% takiej saszetki.

Gdyby mial 98% mięsa i 2% zbóż to mozna to zrozumiec, ba, bylaby to dobra karma. ale na odwrót - nie
W takim razie pytanie: co to jest dobra karma bo ja nadal nie wiem. Czytam rozne fora i na kazdym co innego. Na jednym w ABC miau jest napisane ze animoda to dobra karma sucha, na innych czytam ze to niewiele lepsze niz whiskas. To samo o Purinie Dog Chow, czy Bricie. Fajnie by bylo gdyby ktos znajacy sie na rzeczy, stworzyl liste, które karmy sa super dobre, ale drogie, a które sa super dobre i tanie, a jeszcze inna kategoria drogie ale prawie jak whiskas.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując