Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-13, 11:24   #2774
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48505176]atilaaav, nie bój się, będzie dobrze Jeżeli zachowasz odpowiednie stężenia i stopniowo będziesz je zwiększać, to nic złego się nie stanie. Tym bardziej, że zaczynasz od toniku (i prawidłowo!)

Od jednej dziesiątej ml więcej buzi Ci nie wypali

Zamów sobie przy okazji na mazidłach łyżeczki miarowe, przydadzą się tak czy siak, a ja najbardziej lubię odmierzać ilości strzykawkami z apteki - 2 i 5 ml Koszt groszowy (dosłownie!).

Jak już chcesz zrobić sobie ten tonik wg receptury z mazideł, to polecam jednak wziąć wersję z konserwantem, w przeciwnym razie będziesz musiała robić nową porcję toniku co 2 tygodnie Pamiętaj o regulacji pH (jest link na mazidlach)

A co do stosowania, obserwuj swoją skórę. Nie sądzę, żeby tonik o takim stężeniu i w takim pH wyrządził Ci taką szkodę, żebyś musiała używać aż maści sutkowej (dziewczyny pisały tu w wątku, że ona i tak została już wycofana, chyba że masz w zapasie), a używana codziennie mogłaby zapchać. Rano filtr to konieczność, a wieczorem po toniku odczekaj chwilę i możesz nałożyć ulubiony krem nawilżający

Acne Derm + kwasy to może być za dużo. Ja obecnie używam azeloglicyny (tzn. obecnie nie, bo z własnej głupoty popaliłam sobie twarz i muszę poczekać na zregenerowanie ), ale ona ma działanie duuuużo łagodniejsze niż Acne Derm [/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź !
Zaopatrzę się w strzykawki jednak
A co do regulacji Ph, to przeczytałam wszystko,
Na blogach piszą, że przeważnie jest niskie, wiec soda może wystarczy, no ale chyba będzie lepiej mieć w zanadrzu i kwas mlekowy (ale znowu, też chce zrobić wszystko jak najtańszym kosztem, a tu sie nie da jednak )

A właśnie co do konserwantu to nie wiem co robić, bo myślałam, żeby stosować tonik właśnie 2 tygodnie, potem zrobić pierwszy słabszy peeling, pomiędzy drugim peelingiem dać skórze odpocząć i nie stowaować toniku.
No ale jeszcze poczytam o tym, dokształcę się, może lepsze będzie inne wyjście

Jeszcze raz dziękuje za informacje, mogę spać spokojnie !
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując