Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-28, 16:49   #3467
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Najlepszość to jednak pojęcie względne. Faktem jest ze baza detergentowa jest z gatunku tych najmocniejszy, najmniej łagodnych i najtańszych.



Co prawda JAY-a testowałam i w kiepskiej, twardej wodzie i też sie sprawdzał, ale tylko na samym poczatku więc moze i coś jest na rzeczy. Jednak detergenty nie są tak wrazliwe na twardą wode jak mydło, a mydła wbrew pozorom (nie-INCI składowi) w AO nie ma.
W końcu normalną rzeczą jest że kazdy inaczej reaguje, bez wyraźnej przyczyny.


Ta niezdrowość to tez od poglądów zalezy. Dla mnie SLS i SLES i inne z tej gromady detergentów są nie zdrowe tylko i wyłacznie ze względu na duże zdolności podrażniające i wysuszajace. Jesli ktoś wierzy w jakieś ...genne właściwości to powinien konsekwentnie unikać i SCS (sodium coco sulfate, jakby ktoś nie pamiętał) i SCES.
Wyczytałam że łagodniejsze działanie SCS czy tego SCES wynika z tego ze nie usunięto pozostałych, wyzszych kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego i one najwyrażniej, jako ciezsze, sprawiają ze taki sodium coco(eth)... jest bardziej hydrofobowy i przez to łagodniejszy.
Ja też mam ten pogląd. Jeśli więc SCES są łagodniejsze, to dla mnie to wystarczy. Dzięki Hey!

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Info z fejsbuka - promocja kosmetyków Lavera
DO 18 LIPCA: RABAT 14% (!) na hasło: WAKACJE. WSZYSTKIE WYBRANE KOSMETYKI możecie nabyć Z RABATEM wpisując słowo: WAKACJE w pole "HASŁO RABATOWE" podczas dokonywania zakupów na www.lavera.com.pl !!!
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-06-28 o 16:33
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora