Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-04, 13:52   #55
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: pęknięty paznokieć

Cytat:
Napisane przez naaaataaaalkaaa Pokaż wiadomość
Cześć , mam taki problem , że od paru miesięcy stosuję odzywke eveline 8w1 . Efekt był dobry , że sama bylam zaskoczona jakie mam piękne i długie paznokcie. Jednak .. na jednym paznokciu (kciuk) na samym dole paznokcia zaczęła mi pękać płytka ! Oderwal sie caly dół , jednak jakas tam plytka jest jednak przepaść miedzy tą '' nową '' plytka a reszta paznokcia. Nie wiem czy mnie zrozumiecie ale bardzo prosze o pomoc, nie wiem co robic .
Jeśli jesteś pewna, że problem z tą płytką zaczął się po stosowaniu tej odżywki to jak bym ją natychmiast odstawiła.. ta odżywka ma w składzie formaldehyd, który często stwarza problemy, nie każdy go toleruje. Czy obecnie masz paznokcie długie? jeśli tak, to ja na Twoim miejscu bym je obcięła na krótko, bo jeśli ten paznokieć na kciuku o którym piszesz pęka na samym końcu to lepiej będzie, aby był krótki. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że jak paznokieć ma problem to trzeba go automatycznie podciąć, wtedy jest mniej narażony na dodatkowe urazy mechaniczne. Spróbuj go może potraktować utwardzaczem, jeśli to pęknięcie jest duże to ja na Twoim miejscu użyłabym kleju i potem wyrównała płytkę (moja mama swego czasu miała podobny problem - paznokieć pękł jej w pół i tylko to pomogło.)
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując