Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WYPADAJĄCE WŁOSY - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-27, 13:43   #41
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY - część III

Cytat:
moje wyniki to
TSH 2,17 mUI/ml
fT3 4,6 pmol/l 4,0-8,3
fT4 12,9 pmol/l 9,0-20,0
anty-TPO 119,18 IU/ml norma do 5,61
anty-TG 74,78 norma do 4,11
USG nie wykazało żadnych zmian
moje objawy to; wypadanie włosow, problemy z koncentracja, zmęczenie
byłam u 3 endokrynologów ; dwoch pierwszych powiedziało że mam wyniki ok i kazało brac tylko selen. a trzecie lekarka kazała brac euthyrox 25.
nie wiem co mam zrobic , najbardziej boję się że po tym leku będa mi bardziej wychodziły włosy, bije się z myslami co robić??????
Oto moje wskazówki. Moim zdaniem idzie Ci w kierunku niedoczynności tarczycy ----> FT3 masz blisko granicy. TSH większe niż 4 lub 5 i FT3, FT4 ponizej normy to niedoczynność, u Ciebie jeden hormon jest blisko granicy, do tego masz podwyższone przeciwciała, nie ma znaczenia, ile są podwyższone, jeśli są, chociaż o kilka cyferek powyżej, to masz prawdopodobnie Haschimoto.

Łykaj ten Euthyrox, ja miałam FT3 tylko trochę poniżej normy, a włosy leciały, jak szalone, zmęczenie było makabryczne - spałam już o 17.
Euthyrox nie pobudza wypadania włosów, ale reguluje gospodarkę hormonalną tarczycy i dzięki temu masz więcej hormonów, a więcej hormonów = więcej włosów na głowie. Nie bój się tych leków, one nie są groźne, to nie hormony kobiece, ani nic z tych rzeczy.

Aaaa i jeszcze jedno, niby normy są ustalone, ale każdy jest inny i nieraz dolna/górna granica, ale nadal mieszcząca się w normie, wcale nie gwarantuje, że objawów nie będzie. U każdego ta granica jest inna, jeśli są objawy, to znaczy, że trzeba leczyć, a nie czekać, aż organizm "wskoczy" w normy ustalone przez szanownych medyków.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora