Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-03, 07:50   #2605
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka część II

Cytat:
Napisane przez Inermiss Pokaż wiadomość
Tak, myślę, że to były zbyt małe kwoty do opodatkowania, ponieważ w zawiadomieniu z UC jest napisane:
'"Limit wartości przesyłek zawierających towary zwolnione z należności celnych bez względu na cel i osobę wynosi 22 euro", a wartość każdej mojej paczki nie przekraczała 50zł, natomiast została u nich jeszcze jedna moja paczka, której wartość przekracza 50zł więc tą już na pewno opodatkują, tylko dlaczego to tak długo trwa
Z drugiej jednak strony 22 euro to mniej więcej 75pln, więc i ta zatrzymana moja paczka też się nie kwalifikuje do opodatkowania, bo zapłaciłam za nią 55zł.
Moze poprostu gdzies sie zapodziala i dopiero w tym tygodniu ja odstaniesz.

Cytat:
Napisane przez kal1nka Pokaż wiadomość
idac tym tropem nie powinnam dostac cla na khol guerlain ktory wyniosl mnie 46 zl, a mialam do zaplacenia 13.50
Ja mysle, ze to chyba zalezy od szczescia i od humoru celnikow, ze czasem mala paczke opodatkuja a czasem nie. Chociaz chyba nie powinni skoro Inermiss dostala taka informacje. Moze poprostu nie wszyscy celnicy znaja przepisy, a moze specjalnie wykorzystuja nasza nieznajomosc przepsiow celnych...

Ja tez czekam na jeden cien i znajac moje szczescie to bedzie oclony. A placilam za niego w funtach, chyba 12,5 wiec nie przekracza tej kwoty, o ktorej Ci pisano.


Cytat:
Napisane przez Eskel Pokaż wiadomość
Dorwałam przed chwilą Pink Chocolate (była 1 sztuka).
To chyba teraz bedziesz z niecierpliwoscia obgryzac paznokcie az do Shipment Status.
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora