Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Małopłytkowość, niskopłytkowość, niskie płytki krwi w badaniach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-02, 12:45   #4
AgaGuernsey
Wtajemniczenie
 
Avatar AgaGuernsey
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 923
GG do AgaGuernsey
Dot.: Małopłytkowość, niskopłytkowość, niskie płytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo chętnie poznam przyszłe mamusie, które miały lub mają z tym problem. Jakie miałyście wyniki? Chętnie też posłucham rad lekarzy.

Narazie została mi przepisana witamina B12 domięśniowo. Mam nadzieje, że coś się poprawi. Zostałam też skierowana na "ręczne" badanie płytek w instytucie hematologii w Warszawie.

Pozdrawiam i czekam...
Witam!
Ja wlasnie niedawno sie dowiedzialam, ze mam maloplytkowosc. Nie mam pojecia jak to bylo przed ciaza, ale teraz mam. Wyniki z przed miesiaca mowily, ze mam 103 G/L (norma: 140-440), przy czym to bylo liczone "normalnie" komputerowo. Natomiast z tego samego badania, tyle ze liczone "recznie", metoda komorowa to 84,0 G/l (norma: 150-350). Moj ginekolog dal mi skierowanie do kliniki hematologii w Krakowie, tam wyniki nie byly takie niskie (124 tys.), choc tez ponizej normy. Jednakze poki co nie mam zaleconego zadnego leczenia farmakologicznego. Teraz czekam na wyniki krwi na przeciwciala przeciwplytkowe. Wizyte u mojego lekarza mam we czwartek, zobaczymy, co powie. Mysle, ze dla niego beda wazne te wyniki, na ktore czekam. Gdyz tlumaczyl mi, ze jesli mam takie przeciwciala, to moze sie dziac tak, ze one przechodza przez lozysko do dziecka i dziecku tez niszcza plytki. A jesli tak, to prawdopodobnie bede miec cesarke, zeby uniknac jakiegos krwotoku u dziecka podczas porodu naturalnego, bo jak wiadomo plytki krwi sa odpowiedzialne za krzepliwosc krwi, a skoro sa one niszczone, to i krzepliwosc jest slaba.
Troche tego napisalam, przepraszam, ze moze nazbyt dokladnie, ale jak sie dowiedzialam o tym, to sama szukala jakichs informacji w necie, a niestety kiepsko z tym.
Co prawda od twojego postu minelo juz sporo czasu, ale jesli ciagle masz z tym problem, to czekam na odpowiedz.
AgaGuernsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując