Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-22, 13:32   #2725
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja robiłam z polysorbate 80, to zresztą jest jeden z powodów, dla którego nie chcę już więcej się bawić w samoróbki, bo polysorbate wygląda i śmierdzi jak rycyna, a ja mam na sam ten widok odruch wymiotny, wprost nienawidzę rycyny Poradzono mi dodać parę kropli olejku eterycznego, po czym wytrąciło się jeszcze więcej igiełek, a wstrętny zapach i tak czułam. Ostatecznie tonik wylądował w czeluściach miejskiej kanalizacji.
Już sobie przypominam, chyba to nawet ja radziłam Ci dodanie olejku eterycznego Sama bardzo nie lubię olejku rycynowego i jego zapachu, a nakładanie na brwi/rzęsy/włosy to dla mnie ogromne nieporozumienie Całe szczęście zapach polysorbatu w toniku nie wywołuje u mnie takich emocji, fiołkami co prawda nie pachnie, ale jest dla mnie obojętny. Współczuję takich odczuć, bo myślę, że mógłby się u Ciebie sprawdzić Jeśli nie znajdziesz żadnego gotowca, to pomyśl o toniku z BU, tam zawartość % alko jest chyba mniejsza, do tego jest łagodniejszy glikol butylenowy, hydrolat i inny emulgator, więc zapach powinien być znośniejszy. Można by jeszcze probować z przepisem z ZSK, albo z użyciem glikoli zamiast spirytusu, ale po tym sezonie zapewne nie będzie Ci się chciało więcej z nim eksperymentować
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując