Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 13:17   #898
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Również proteiny znajdują się także w odżywkach emolientowych, bardzo często, to również nie przesądza, dlatego moja opinia o składzie jest zachowawcza, bo to są składniki typowe dla odżywek.
Proteiny nie są typowe, ale są popularne i często są przyczyną przeproteinowania.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Silikony są trudnozmywalne, oczywiście nie wszystkie, ale te włosowe często, i owszem potrafią uszkodzić włos, przekonała się o tym niejedna kobieta stosująca preparaty tzw. "odżywcze" np. na końcówki włosów.
Tak działają sera/jedwabie właśnie z proteinami lub/i alkoholem w składzie. Np słynny swego czasu BioSilk. W innych przypadkach częściej dochodzi do sytuacji, że nieużywanie silikonowych zabezpieczaczy prowadzi do szybszego niszczenia końcówek, zwłaszcza w przypadku długich włosów. Przekonała się o tym spora część blogerek po szale na odstawianie silikonów i zastępowanie ich olejami.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oleje naturalne w większości bardzo ładnie się spłukują, są nierozpuszczalne, ale łatwospłukiwalne ciepłą wodą.
Olejami sobie można tak samo obciążyć włosy jak i silikonami. O czym przekonałam się sama, jak walczyłam z puchem. Puch był, a włosy pod nim coraz bardziej przypominały smętne strączki. Dopiero całkowite ich odstawienie pomogło im odzyskać właściwą objętość.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Włosy są martwe, ale skóra głowy już nie, nie możemy jej pomijać.
W zasadzie powinno się pomijać, no chyba że producent zaleca kładzenie danej odżywki także na skórę głowy. Ale przeważnie odżywki są tylko do włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując