Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Badanie włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-22, 11:17   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Badanie włosów

Ja kiedyś zrobiłam takie badanie - nie żebym się kierowała moda, po prostu życie mnie zmusiło. Wspominałam już na wizazu że od lat zmagam sie z chorobą która potrafi nieźle wyniszczyć organizm, kiedyś naprawdę była już zdesperowana bo włosy wypadały mi tak bardzo że byłam bliska szaleństwa, łykałam pastyle garsciami na oślep, a było coraz gorzej. Niestety, wyniki z krwi wychodziły u mnie lekko zafałszowane bo brałam inne leki które zniekształcały wyniki. Podejrzewałam że wiekszość drogich tabletek które łykam, wcale nie jest przyswajana przez organizm, więc w akcie desperacji zrobiłam sobie to badanie. Wyniki faktycznie wyszły szokujące, okazało się ze mam blisko 80% niedobory waznych pierwiastków - a brałam rózne preparaty długimi miesiacami! Ogólnie - to dobre badanie w przypadku osób które mocno i długo chorują. Choć wykresy i diagramy jakie się dostaje są dość czytelne nawet dla takiej humanistki jak ja, w dodatku dostaje sie jeszcze książeczkę o witaminach, pierwiastkach, z nazwami dostepnych na rynku preparatów, itp. W sumie to wielkie źródło informacji ale uważam że bez lekarza sie tu nie obędzie - ja zaniosłam je znajomemu lekarzowi, bo sama nie wiedziałam co mam zacząć łykać, skoro tak mizernie się wchlaniają? W sumie mam świetnego lekarza, bardzo mi pomogł, polecił mi niektóre preparaty i było ok...
Ogólnie jestem dość zadowolona z tego badania, ale to droga zabawa więc naprawdę warto to robić w poważnych przypadkach. No i bez dobrego lekarza z którym mozna omówić te wyniki takie badanie staje się trochę bezcelowe, według mnie rzecz jasna.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora