Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 00:08   #2476
JoasiaHa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: miasto krasnali
Wiadomości: 59
Dot.: Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
wiesz według mnie (ale to tylko moja opinia) stosowanie silnego preparatu w lato jest niemądre.
Już wyjasniam dlaczego- taki np. cosmelan ścieńcza skórę, co za tym idzie- nie masz ochrony, albo masz ale mniejszą dla skóry własciwej, te głębiej połozone warstwy młodej, swieżej i wrazliwej skory są atakowane przez promienie UV.
Z tym się zgodzę tylko o tyle, że owszem ścieńcza skórę. Ale chyba zapominacie, że cosmelan usuwa plamki nie tylko przez silne złuszczanie.
On działa na pigmentację skóry jakoś tam - przerywa coś, co je powoduje i złuszcza jednocześnie więc działa co najmniej dwutorowo; póki jest stosowany chociażby dla podtrzymania raz na jakiś czas...
Jak szłam na swój pierwszy zabieg, moja dermatolog mnie ostrzegła, że owszem pierwsze złuszczenie, etc. ale potem jak się przestanie stosować to działanie preparatu ustanie nawet jak nie zobaczę słońca. Sama skóra w której te przerwane/zduszone cosmelanem procesy się wznawiają po odstawieniu specyfiku może to powodować... przynajmniej tak to widzę po jej tłumaczeniu.
Gdybym miała cosmelan teraz, to dla podtrzymania stosowałabym raz na jakis czas. Na razie szykuję się na jesień na maskę znów
JoasiaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując