Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-27, 00:56   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Poruszyłaś cudowny temat dla mnie, bowiem byłam dzieckiem komuny i miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo.
Pierwsze co kojarzy mi się z tym okresem to oczywiście kolejki i puste półki w sklepach.
Byłam zła jak przyszłam ze szkoły i w domu na stole kuchennym leżała kartka z napisem "przyjdź do kolejki". Stało się wtedy za kawą, pomarańczami, cytrynami, bananami, papierem toaletowym.
Pamiętam jak skończyłam IV klasę podstawówki i mama kupiła mi w Pewexie lalkę Fleur (z rodziny Barbie tylko, że miała większą głowę). Mam ją do dzisiaj.
W mojej pamięci jest bardzo dużo szczęsliwych chwil z dzieciństwa. Mogłabym tu wiele pisać. Uważam, że dzieci były kiedyś bardziej szczęśliwe. Nie było komputerów i tego całego świata techniki. Więcej czasu spędzało się na zabawach na podwórku.
Moja córka lubi jak ja czy moja mama opowiadamy jej co robiłam jak byłam mała.
Pamiętam też radość jak dostałam chiński piórnik albo jak na urodzinach koleżanki były cukieri Nimm2 czy Haribo. Koleżanka miała rodzinę w Niemczech.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując