Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pikantna oliwa - przepis albo gdzie kupię- pomocy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-21, 15:30   #11
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Pikantna oliwa - przepis albo gdzie kupię- pomocy :)

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Aneyka, moze uzywalas nie tego gatunku chilli, do takiej oliwy uzywa sie albo papryczek piri piri, albo habanero, suszonych ktore sa pikantniejsze lub swiezych, ktore sa mniej pikantne, ale maja za to wiecej aromatu. Nie wiem jak z dostepnoscia tych papryczek w Polsce, tu sa na kazdym warzywnym targu i w wielu zieleniakach. Zrobic samemu latwo, jak masz czas czekac to co najmniej na miesiac wczesniej trzeba dodac do oliwy oliwek extra vierge kilka papryczek piri piri, suszonych lub swiezych i czekac, az nabierze mocy i smaku. A jak nie masz czasu to jest jeszcze metoda podgrzewania, wtedy masz taka oliwe tego samego dnia, np. do polania nia upieczonej pizzy, czy czego tam chcesz.
Przepis
pol litra oliwy z oliwek extra vierge
3 chilli habanero, lub 6 chilli piri piri lub 1 chilli habanero i 3 chilli piri piri
sol kamienna

Pokroic swieze chilli na kawalki nie odpestkowywac, posypac sola kmienna, pozostawic na 2 godziny, nastepnie zdjac sol (nie myc zdjac lekko np. ostrzem noza). Jak uzywasz suszonego chilli to ten etap pomijasz. Nastepnie dodajesz chilli do oliwy z oliwek i podgrzewasz oliwe do 45 stopni (letnia). Pozostawiasz ja az calkowicie ostygnie, okolo 20 minut. Nastepnie miksujesz w blenderze i zmiksowana znow podgrzewasz do 40 stopni, czekasz az ostygnie. Przefiltrowujesz i wlewasz do butelki i gotowe.
dziękuję kochana mam nadzieję, że to będzie to. Już szukam papryczek Zazdroszczę Ci miejsca zamieszkania
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując